"Podhalanie…" z wyróżnieniem - podhale24.pl
Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja
Zakopane
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
17.03.2023, 15:34 | czytano: 904

"Podhalanie…" z wyróżnieniem

Książka „Podhalanie. Wokół tożsamości” autorstwa Agnieszki Gąsienicy-Giewont i Stanisławy Trebuni-Staszel, z fotografiami Jacka Poremby i fotoreportażem Bartka Solika, wydana nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego, otrzymała wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

zdj. Dominik Kałasz / Wydawnictwo Naukowe UAM
zdj. Dominik Kałasz / Wydawnictwo Naukowe UAM
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w trzech konkursach na najlepsze książki organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe UAM odbyła się w pierwszym dniu Poznańskich Targów Książki 2023. W imieniu autorek i wydawcy wyróżnienie odebrała Paulina Kołodziejska, redaktorka książki i szefowa Wydawnictw TPN.

W „Konkursie na najlepszą książkę popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania”, w którym oceniane są książki popularnonaukowe polskich autorów wydane w roku 2022, zwyciężyła publikacja „Osada Świętego Gotarda w Poznaniu. Historia i dziedzictwo” pod redakcją Andrzeja Billerta (Wydawnictwo Miejskie Posnania).

Wyróżnienia przyznano za cztery publikacje: „Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka”, wybór i wstęp Agnieszki Zgrzywy (Wydawnictwo Naukowe PWN), „Berlinowanie. Zapiski z doświadczania miasta” z tekstem i fotografiami Bernadetty Darskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), „Naprawić przyszłość. Dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat” autorstwa Marcina Napiórkowskiego (Wydawnictwo Literackie) oraz za „Podhalanie. Wokół tożsamości” autorstwa Agnieszki Gąsienicy-Giewont i Stanisławy Trebuni-Staszel (Wydawnictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego).

W 2016 roku w tym samym konkursie Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania za znakomity poziom edytorski zdobyły trzy publikacje wydane nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego: „Sztuki piękne pod Tatrami” Teresy Jabłońskiej, „Magia nart” Wojciecha Szatkowskiego i Beaty Słamy oraz „Żywot górala poczciwego. Spojrzenie po latach” Wojciecha Brzegi w opracowaniu Michała Jagiełły.

TPN, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas