Marszałek Małopolski na sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego. "To 5 minut dla Podhala". (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 14.58 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
10°
Wiatr: 10.008 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
10°
Wiatr: 11.484 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
16°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 60 %
Clouds
13°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
74 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
19.03.2023, 13:11 | czytano: 1443

Marszałek Małopolski na sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego. "To 5 minut dla Podhala". (zdjęcia)

ZAKOPANE. Marszałek Witold Kozłowski uczestniczył w obradach Rady Powiatu Tatrzańskiego. Przekazał radnym informacje dotyczące dofinansowania projektów prowadzonych przez lokalne samorządy. Łączna kwota, którą przekazał na nie samorząd województwa przekracza 209 mln złotych. Największym beneficjentem środków jest miasto Zakopane, ale praktycznie każda gmina podhalańska w ostatnich latach otrzymała środki na realizację inwestycji, których koszt nie udźwignąłby ich lokalny budżet.

zdj. UMWM
zdj. UMWM
Mówiono nie tylko o tym co udało się zrealizować w ostatnich latach, ale i o tym co w najbliższej przyszłości wspólnie zostanie wykonane. Samorządowcy z Podhala dziękowali marszałkowi za wyjątkowo dobrą współpracę i podkreślali, że dzięki niej właśnie teraz region ma swoje 5 minut.

- Zarząd Małopolski, którym mam zaszczyt kierować od samego początku jako priorytet traktuje równe traktowanie i wspieranie każdego regionu w naszym województwie. Spore środki jak nigdy wcześniej zostały przekazane również samorządom z Podhala, w tym z Powiatu Tatrzańskiego. Miasto Zakopane otrzymało dofinansowanie m.in. na rewitalizację Równi Krupowej jak i stadionu sportowego przy ulicy Orkana, ale to tylko jedne z wielu inwestycji, które wspieraliśmy finansowo. Pragnę przypomnieć, że ogromne środki w ostatnich latach otrzymały również instytucje, których organem prowadzącym jest właśnie Województwo Małopolskie: Muzeum Tatrzańskie czy Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Ale również Szpital Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej otrzymał pieniądze na rozbudowę budynku głównego, aby poprawić standard leczenia pacjentów. Ustaliliśmy z Zarządem Powiatu Tatrzańskiego, że przejmiemy placówkę jako organ prowadzący, bo szpital leczy pacjentów nie tylko z Małopolski, ale całego kraju - mówił podczas sesji Witold Kozłowski.

Muzeum Tatrzańskie na modernizację swoich filii i inne inwestycje otrzymało od samorządu Małopolski ponad 49 mln złotych. W kwocie tej prawie 17 mln złotych zostało przeznaczone na Muzeum Palace – tutaj prace cały czas trwają. Z kolei Szkoła Mistrzostwa Sportowego to kwota prawie 37 mln złotych, a Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza to kolejne 24,5 mln złotych. Samo miasto Zakopane na rewaloryzację miejskich terenów zielonych i stadionu sportowego dostało prawie 13 mln złotych.

- Dzięki panu marszałkowi i wsparciu Województwa Małopolskiego Podhale przeżywa teraz swoje 5 minut, które jednak trwa znacznie dłużej. W imieniu powiatu jak i wszystkich gmin chcę podziękować za przychylność i wsparcie, które ma namacalne efekty. Nasz region rozwija się wyjątkowo dynamicznie i jak nigdy dotąd – doceniamy wsparcie jakie otrzymujemy przy realizacji wielu konkretnych projektów, które bez dofinansowania przez Samorząd Małopolski na pewno by nie powstały - mówił Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Gminy z terenu Powiatu Tatrzańskiego otrzymały łącznie 422 transfery na kwotę ponad 209 mln złotych, w tym Zakopane 189 mln, Biały Dunajec prawie 3 mln złotych, Bukowina Tatrzańska prawie 6 mln złotych, Kościelisko ponad 4.6 mln złotych, Poronin ponad 6,8 mln złotych. Województwo Małopolskie dofinansowało również zakup nowoczesnego wyposażenia dla Policji, Państwowej Straży Pożarnej, jednostek OSP oraz ratowników górskich TOPR i GOPR.

UMWM, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Pielęgniarka 60+16:21, 19 marca 2023
Zamiast na niepotrzebne nikomu muzea to lepiej kupić karetkę i kasę przeznaczyć na podwyżki dla pielęgniarek bo ciężko pracują a tak mało zarabiają
W Jablonce jeszcze trochę potrzebujemy16:16, 19 marca 2023
Marszałek kasę ma tylko komu ja da .
zacofany13:33, 19 marca 2023
Gdyby chociaż połowa z tych środków została wykorzystana na rozwój komunikacji w ramach aglomeracji podhalańskiej... Ale to wymaga przemyślanych działań i rozsądnego gospodarowania. Lepiej władować w beton, przynajmniej zdjęcia do wyborczych folderów będą ładne.
sponsor 500 +13:22, 19 marca 2023
Zakopane to nie Podhale Marszałku
Dajecie na Zakopane mając innych w ....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas