Skiturowcy, uważajcie na pieszych turystów - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Czarny Dunajec
Clouds
17°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
18°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
04.04.2023, 13:37 | czytano: 1532

Skiturowcy, uważajcie na pieszych turystów

"Cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do narciarskich wędrówek, ale na szlakach pojawia się coraz więcej turystów pieszych. Zjeżdżając szlakiem turystycznym na nartach należy pamiętać, że na szlaku to właśnie turysta pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo" - przypomina Tatrzański Park Narodowy.

zdj. Danuta Wojciechowska, TPN
zdj. Danuta Wojciechowska, TPN
"Jeżeli widzisz podchodzących/schodzących szlakiem turystów, zaplanuj swój zjazd w taki sposób by ich ominąć z zachowaniem bezpiecznego dystansu i nie stwarzać dla nich zagrożenia. Nie zsuwaj na nich zwałów śniegu. Jeżeli jest wąsko, poczekaj, aż przejdą i będzie możliwość bezpiecznej kontynuacji zjazdu, a przez turystów – bezpiecznej kontynuacji wędrówki'" - czytamy w apelu.

Wybierając się na wycieczkę trzeba zapoznać się z opisem szlaku, sprawdzić czy wybrany szlak jest jedno- czy dwukierunkowy i pamiętać, że podchodzący mają pierwszeństwo.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas