"Brama w Gorce" otwarta. Jedna z dróg do obiektu została zablokowana. Na miejscu interweniowała Policja (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Jabłonka
Clouds
-10°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-9°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-10°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-9°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-11°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
30.04.2023, 17:11 | czytano: 28860

"Brama w Gorce" otwarta. Jedna z dróg do obiektu została zablokowana. Na miejscu interweniowała Policja (zdjęcia)

WAKSMUND. Niedziela jest pierwszym dniem uruchomienia centrum przyrodniczo-edukacyjnego "Brama w Gorce". Pierwsi chętni zdecydowali się na spacer ścieżką w koronach drzew. Nie obyło się jednak bez awantury.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
"Brama w Gorce" to m. in. ścieżki edukacyjne na trzech poziomach - po ziemią w formie tunelu, naziemna oraz trasę widokową na wysokości kilku - kilkunastu metrów oraz dwie wieże widokowe.

Obiekty zbudowane zostały w gorczańskich lasach między Nowym Targiem, a Waksmundem wzdłuż doliny potoku Kowaniec.

Oficjalna droga do "Bramy w Gorce" prowadzi od wsi Waksmund. Z placu za wsią gości wozi stylizowana "ciuchcia".

Droga od Nowego Targu - znana piechurom, bo to tradycyjne wyjście w Gorce - to trasa, która przed "Golgotką" prowadzi m. in. przez potok. Prawo do tego miejsca roszczą sobie mieszkańcy przysiółka.

Chodzi o prywatną drogę, którą Urząd Gminy Nowy Targ chce skomunalizować, by mogli korzystać z niej mieszkańcy i turyści. Na przejęcie drogi nie zgadzają się dwaj bracia, którzy twierdzą, że droga prowadzi tylko do ich terenu, a wybudował ją i utrzymywał przez lata ich ojciec. Spór toczy się przed sądem.

Dziś bracia zablokowali przejście. Na miejsce wezwano Policję.

Odcinek ten można ominąć przechodząc masywem za Długą Polaną, dochodząc do drogi zbudowanej przez Gminę Nowym Targ.

s/
Ankieta
Ankieta zakończona

Wybierasz się do Bramy w Gorce?

 • 20%
  Tak
 • 40%
  Nie
 • 27%
  Może kiedyś
 • 13%
  Nie interesuje mnie to
Oddanych głosów: 3244
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mikolaj14:33, 29 maja 2023
Gorce sa juz tak rozjechane - to co zrobiono z Turbaczem wola o pomste do nieba tu Brama G PRYWATNA inwestycja droga za pienadze podatników sliskie to jest . Parking pusty dojazdu brak ceny biletów jak z kosmosu:(
Wyrocznia14:51, 22 maja 2023
Xyz, czy myślisz, że wystarczy skłamać i każdy uwierzy? Ile razy tam byłeś w życiu, że takie brednie próbujesz wcisnąć ludziom? To, że miejscami były kałuże nie oznacza bagna i nie przeszkadzało to w żaden sposób jeździć rowerem.
Xyz17:43, 10 maja 2023
Miłośnik natury po tym co napisałeś nigdy tam nie byłeś droga o której piszesz to było jedno bagno po którym nie dało się przejechać rowerem dlatego tam były rajdy motorami i samochodami terenowymi.Widac po działkach obok co spływało na drogę.Zanim coś napiszesz to zapytaj kogoś kto tam chodził .
/17:47, 3 maja 2023
Skomunalizować gmina pragnie =za darmo grunt przejąć = bez odszkodowania = czyniąc interes spółki komercyjnej ważniejszym niż interes braci
Miłośnik natury14:38, 3 maja 2023
Był to jeden z najbardziej dostępnych i najmniej naruszonych miejsc przed budową tego molocha. Uwielbiałem właśnie tam wybrać się z psem i z dziećmi czasami ćwicząc technikę jazdy na rowerach górskich. Wiem, powiecie, że przecież Gorce są duże i takich miejsc jest pełno, nic bardziej mylnego, miejsce to jak i sama droga dojazdowa obok płynącego potoku była jedyna w swoim rodzaju, był tam wspaniały klimat i łatwość pokonania tej drogi bez wielkich wzniesień jak w stronę Turbacza. Miejsce to było idealne na spacer z dziećmi, psem lub dla osób starszych podziwiając dary natury dla mnie o niebo piękniejsze niż obecnie. Po 1 dewastacja przyrody tylko po to żeby zarabiać nie powinna mieć miejsca. Po 2 spacer bez podziwiania dalszego krajobrazu za "jedyne 65 zł"- żenada. Po 3 ciekawe ile przy tej inwestycji powstanie kolejnych rujnujących to miejsce. Ludzie czy nie lepiej przejść się po lesie naturalną ścieżką w nieskalanym terenie ??? Czy jesteście za tym , żeby to co stworzyła natura wybetonować tworząc płatną betonową dżunglę ?!
Mały Książe20:51, 2 maja 2023
Do Optymista Do tej inwestycji się załapało 365 osób, ale tylko ok. 40 z nich, o tym wie. Nawet nie widzieli tego twojego "odjeżdżającego pociągu" i nie zobaczą. Nie wiedzą na jakich warunkach aport wnieśli, ani nie znają zasad wypłaty dywidendy. Może zarabiają już i nawet o tym nie wiedzą. Może nigdy nic nie zarobią, bo ktoś skrupulatnie o to zadbał za ich plecami.
koza19:38, 2 maja 2023
Nawet gdy teren po którym biegnie droga, czy też sama droga jest współwłasnością ułamkową, to zgoda na konkretny sposób użytkowania wymagana jest od każdego z osobna,- tu demokratyczne głosowanie nie wchodzi w grę. Inaczej: wystarczy brak zgody jednego ze współwłaścicieli i jest to wiążące. Ponadto co innego użytkowanie w ramach współwłasności, a co innego udostępnianie na cele publiczne.
Zadbana trzydziestka09:49, 2 maja 2023
Jak on na łańcuchach jechał po nowym ancwalcie , już mandat się należy .
Sprawdzacz19:36, 1 maja 2023
Sprawdzić stan techniczny i dokumentację ciągnika. ;-)
Spacerowicz17:51, 1 maja 2023
Sołtys wsi wak już przejął kolo swojego domu teren bo tylko on ma prawo parkować I za stawiać chodnik swoim autem chociaż miał służyć ludziom a jest parking sołtysa
Jaga z patykiem w15:44, 1 maja 2023
Do Jaga
Z tego co widzę to Ty zaliczasz się do tych udziałowców za 10 000 zł .
Co myślisz że właściciele działek co wspominałaś nie będą się domagać kasy
Do Romka14:31, 1 maja 2023
Romek Zapytaj braci ilu i kto jest właścicielem spółki drogi.
jaga14:17, 1 maja 2023
Baba jaga na patyku. Bracia Waksmundzcy mają tyle drogi, gdzie postawili ten traktor,a wcześniej droga asfaltowa, czyli dojazd do tego traktora, to wszystko po prywatnym terenie biegnie,ale nie braci Waksmundzkich ,tylko innych normalnych ludzi którzy nie zagradzają drogi nikomu
Nowy Targ13:35, 1 maja 2023
Po co komu takie badziewie?
Swój12:59, 1 maja 2023
No przecie trza biznesy kolegi z Długiej Polany i żony własnej połączyć w jeden system z bramą. No ludzie, myślta i nie róbta pod górkę prezesowi. Jak trza, to jeszcze rzućcie grosza do kapelusza, bo utrzymanie obiektu kosztuje, kredyt trza spłacać, no i dalej inwestować jak grunt już jest. Teraz za pokutę, to trzeba będzie może datki przekazywać na bramę? Co Wy na to? Przecież trza się wzajemnie wspierać.
stasek motyka12:43, 1 maja 2023
szkoda ze to nie usa bo ci turysci byli by martwi
stasek motyka12:38, 1 maja 2023
moja droga moje poaworko a kolasa niech sobie po swoim podwurku puszcza turystow
Romek10:09, 1 maja 2023
Do Obserwator Już się tyle kłamstwa wylało, że powtarzasz wierutne bzdury, takiej jak ta, że ta droga to wspólnoty jest. Chyba wspólnoty interesu centrum jest wszystko wokoło, czego tylko potrzebują do robienia własnego biznesu. Przecież można łatwo sprawdzić no. statut drogi, własność gruntu, a nie powtarzać brednie za sołtysem aktualnym i kliką, która manipuluje na potęgę.
Zbooj09:43, 1 maja 2023
No kiepsko to wygląda cała ta inwestycja. Nic wspólnego z naturą, ekologią... Tylko kasa, której i tak nie będzie - nie zrobicie z tego 2-go Morskiego Oka czy doliny Chochołowskiej. Kto lubi podziwiać naturę i piękne widoki idzie w Gorce a nie na "rusztowanie" w lesie - chyba, że tylko jednorazowo z ciekawości.
Baba jaga na patyku09:37, 1 maja 2023
Do Jaga

Droga drogom a dojazd to co innego bo jest prywatny i na własną rękę trzeba go zrobić .
Są jednak wyjątki takie jak ta informacja czyli brama gdzie wszyscy dokładamy do prywatnego dojazdu bo gdyby to była droga to można było by po niej dojechać do bramy a nie parkować przy nowatorskiej
Anka09:21, 1 maja 2023
Mam nadzieję, że ta pseudo ekologiczna inwestycja padnie szybciej niż powstała, a osoby odpowiedzialne za cały ten bezprawny b....l odpowiedzą przed sądem.
Kwiat jabłoni09:19, 1 maja 2023
Zrobić parking pod lasem na Wielkiej Górze a dalej taki krótki kawałek każdy sobie z przyjemnością dojdzie przecież o to chodziło żeby być blisko z naturą, będzie można zobaczyć żywe zwierzęta które zamieszkują Gorce a nie te plastykowe w bramie gorce
Zorro_08:39, 1 maja 2023
Dzień wcześniej sołtys wsi blokował swoim audi tą drogę. Widać rolę się zmieniają. W jeden dzień blokuje sołtys działający z ramienia bramy, w drugi dzień bracia Waksmundzcy. To może starym zwyczajem na kolejnym zebraniu przegłosujemy za podjęciem wszelkich kroków prawem przewidzianych, coby na przykład drogę uczynić przez posesję sołtysa lub byłego vicewójta, bo tam nam pasuje, żeby robić duży biznes. Po trupach do celu. Tak samo było z prywatną drogą współwłaścicieli, która spec ustawą była wywłaszczona. Nigdy to droga gminna nie była, aż tu nagle jak zaistniała potrzeba to w projektach czarodzieje z gminy uczynili ją na potrzeby projektu gminną. Widać analogicznie dzieje się z tym odcinkiem, bo jest potrzebna inwestorowi powiązanemu z włodarzami gminnymi. I przemocą puszczą właścicielom przez posesję zmasowany ruch turystyczny. A co tam... Kto bogatemu zabroni Będą poniewierać tymi ludźmi, aż na swoim postawią. Jak zwykle zresztą i jeszcze ich szkalują haniebnie, gdzie się da. Przecież jest wyrok Sądu Okręgowego w Nowym Sączu korzystny dla braci. Sąd badał sprawę i wyrzekł na korzyść braci Waksmundzkich. Ale widać to za mało dla zaangażowanych w bramę. Respektują tylko akty prawne działające na korzyść bramy. Przecież oni tu rządzą i oni będą robić, co im się podoba. Pewnie bracia powinni oddać swój grunt dla dobra wspólnego, jak niby wspólnota gruntowa i może im jeszcze płacić z własnej kieszeni za utrzymanie tego odcinka?
Zadbana trzydziestka08:28, 1 maja 2023
Na odiodowej to samo , wszędzie bramy robio i blokujem mieszkańców
Marta ze stringów obdarta08:15, 1 maja 2023
Powinni zabronić wchodzenia do Gorc
efka01:16, 1 maja 2023
Nie byłam w Gorcach w ciągu ostatnich dwóch lat i jak teraz patrzę na te zdjęcia to jestem przerażona skalą dewastacji tych terenów...
Mapa23:32, 30 kwietnia 2023
Jaga.Waksmund i długa polana jest po sąsiedzku. Np.Schronisko na Turbaczu jest oblegane od strony kowańca a faktycznie jest we Waksmundzie
drzewo23:21, 30 kwietnia 2023
Ceny biletów z kosmosu wzięte,bedziecie sobie sami spacerować...
PODHALAN23:00, 30 kwietnia 2023
bardzo dobrze. walczyc o swoje! gmina ma w du... mase drog dopiero kiedy jest problem sie budza... dla tych madrych ktorzy mowia ze ktos wskoczyl na nie swoje prosze sprawdzic geoportal tam czysciutko widac jak rzetelnie sie zajmoja tym wszystim...
ddro22:53, 30 kwietnia 2023
nawet swojego pomyslu nie mieli, myśleli że odgapią od słowaków i będzie wow...
Optymista22:35, 30 kwietnia 2023
Brama w Gorce to świetna inwestycja bardzo potrzebna w tym rejonie, jeśli tylko uda jej się udrożnić dojście od Nowego Targu będzie skazana tylko na sukces czego jej bardzo życzę, a wszystkim zazdrośnikom pokroju Pana Szkieły co piszą takie negatywne komentarze, proponuję wyluzować, wziąć coś na uspokojenie, i pogodzić się z tym że nie udało się załapać do tej inwestycji,ten pociąg już odjechał.
Optymista22:33, 30 kwietnia 2023
Brama w Gorce to świetna inwestycja bardzo potrzebna w tym rejonie, jeśli tylko uda jej się udrożnić dojście od Nowego Targu będzie skazana tylko na sukces czego jej bardzo życzę, a wszystkim zazdrośnikom pokroju Pana Szkieły co piszą takie negatywne komentarze, proponuję wyluzować, wziąć coś na uspokojenie, i pogodzić się z tym że nie udało się załapać do tej inwestycji,ten pociąg już odjechał.
Wyrocznia22:24, 30 kwietnia 2023
Do Tradycyjnie - całkiem sporo jak na taką pogodę, ale z drugiej strony niewiele jak na otwarcie. Ta Brama w Gorce cudem nie jest, ale też i tragedii nie ma. Za to o tej drodze to większość, która tam była zanim zaczęli budowę, mówi, że to zepsuło cały klimat tego miejsca i wygląda to wręcz ohydnie.
jaga22:09, 30 kwietnia 2023
Do Szambo-Lot
Przecież bracia Waksmundzcy są z Waksmunda, i dojazd do posesji mają od Waksmunda, a nie od Kowańca
PiterQ21:54, 30 kwietnia 2023
Ulica Partyzantów w Nowym Targu jest daleko daleko gdzie indziej. Waksmundzka ulica Partyzantów też wiedzie innym torem. Ktoś kto pisał ten artykuł albo nie jest z Nowego Targu, albo się za mocno zjarał.
PiterQ21:54, 30 kwietnia 2023
Ulica Partyzantów w Nowym Targu jest daleko daleko gdzie indziej. Waksmundzka ulica Partyzantów też wiedzie innym torem. Ktoś kto pisał ten artykuł albo nie jest z Nowego Targu, albo się za mocno zjarał.
janosik21:44, 30 kwietnia 2023
Jakie to brzydkie, koszmarnie wstrętne, biedne Gorce..
Pedał21:43, 30 kwietnia 2023
WIELKA ŚCIEMA I PRZEKRĘT OD POCZĄTKU I TYLE W TEMACIE. A CAŁA PRAWDA TKWI W MIESZKAŃCACH WAKSMUNDU I ICH OPINIACH O TYM DZIELE KOLASY I RESZTY Z URZEDU LICZĄĆ NA KOKOSY NIE BACZĄĆ NA PRZYRODĘ I WŁAŚĆICIELI DZIAŁEK DEWASTOWALI WSZYSTKO BY BRNĄĆ DO CELU.WYSTARCZY SPOJRZEĆ JAK TO WSZYSTKO WYGLĄDA OD STRONY WAKSMUNDU SZEROKA DROGA WYKARCZOWANY LAS ZMODERNIZOWANY POTOK ITD.BIADA BIADA Z TEGO KOKOSÓW NIE BĘDZIE
Pedał21:42, 30 kwietnia 2023
WIELKA ŚCIEMA I PRZEKRĘT OD POCZĄTKU I TYLE W TEMACIE. A CAŁA PRAWDA TKWI W MIESZKAŃCACH WAKSMUNDU I ICH OPINIACH O TYM DZIELE KOLASY I RESZTY Z URZEDU LICZĄĆ NA KOKOSY NIE BACZĄĆ NA PRZYRODĘ I WŁAŚĆICIELI DZIAŁEK DEWASTOWALI WSZYSTKO BY BRNĄĆ DO CELU.WYSTARCZY SPOJRZEĆ JAK TO WSZYSTKO WYGLĄDA OD STRONY WAKSMUNDU SZEROKA DROGA WYKARCZOWANY LAS ZMODERNIZOWANY POTOK ITD.BIADA BIADA Z TEGO KOKOSÓW NIE BĘDZIE
dewastacja Przyrody21:29, 30 kwietnia 2023
Coś to marnie wygląda..goły beton na bramie, nie skończona robota. Tandetne figury zwierząt i jakieś zdjęcia w pawilonie. Gdziekolwiek można obejrzeć prawdziwe wypchane zwierzęta regionu za darmo...i o wiele więcej, np. w pawilonie przy ścieżce w Szczawnicy czy w Sromowcach Niznych na starcie Spływu Dunajcem. Ścieżka w koronach drzew z której nic nie widać. Bilet 65 zł plus dodatkowo płatne inne "atrakcje" np. plac zabaw dla dzieci. Czy oni ludzi za idiotow mają?
gazda21:16, 30 kwietnia 2023
Ta bzdurna brama powinna być rozebrana a środowisko naturalne przywrócone. to zniszczenie przyrody, ten co projektował te bzdety i ten co wydał zgodę powinien być ukarany. Czemu to ma służyć, tylko ogłupianiu młodzieży i wyłudzaniu pieniędzy. Z tego nikt a zwłaszcza żaden uczeń nie powinien korzystać. Tym którym zależy na dobru natury powinni blokować aby z tego śmiecia nikt nie korzystał. A jeśli to było finansowane z jakiś dopłat unijnych czy innych publicznych powinno być zwrócone, gdyż takie budowle są szkodliwe dla środowiska i ludzi.
Adwokat diabła21:13, 30 kwietnia 2023
Prezes bramy już raz wam wszystko wyjaśnił jak czegoś nie wiecie macie iść do księdza .
Natomiast sołtys całe swoje zaangażowanie włożył w prywatny interes a wieś w ruinę oprócz drogi i placu wokół kościoła tam też go można spotkać z taczką i miotłom .
Las z nas20:52, 30 kwietnia 2023
Ja jestem za Bramą w Gorce a Ci Panowie niech zajmą się sprzątaniem k domu bo wszędzie tzn z każdej strony widzą problem....a tu zamiast wybudować budkę z lodami i mieć piękny interes oraz podatki dla kochanej przez Nich Gminy hehehe
Kończacy temat.20:38, 30 kwietnia 2023
Co z tego, że ktoś prywatną drogę budował. Jeżeli nie po swoim, to robił to na własne ryzyko. Super, że taki obiekt jak Brama w Gorce powstał. Koniec tematu.
Tradycyjnie20:22, 30 kwietnia 2023
Z tego co przeczytałem na internecie i przekazali mi znajomi to dzisiaj były tam garstki ludzi czyli to wszystko zmierza ku upadkowi moim zdaniem to będzie nauczka dla pokoleń że nie wolno tak zniszczyć przyrody dla pieniędzy
Szef Mlotpolu20:01, 30 kwietnia 2023
Ile łon Ci godol za tom trzydziestkę ?
dość!!!!19:47, 30 kwietnia 2023
"Urząd Gminy Nowy Targ chce skomunalizować" czyli prościej mówiąc odebrać na rzecz prywatnej inwestycji ?!
Monika bez stanika19:23, 30 kwietnia 2023
Jak prywatną droga to prywatna ... Koniec i korpka .
sikierka18:58, 30 kwietnia 2023
Ludzie, Bracia, nie róbcie wstydu na cały świat...Nie tedy droga.
xyz18:35, 30 kwietnia 2023
tak to jest jak się zabiera do budowy od d... strony, normalnie domu wystawić nie można bez drogi a tu można zrobić wielomilionową inwestycję turystyczną bez drogi, sprawa śmierdzi...
MarcinD18:32, 30 kwietnia 2023
Powodzenia. Róbcie coś, bo poza tą inwestycją nic się tu nie dzieje. Turyści będą nas mijać obwodnicą i złotówki z nich dla Nowego Targu i Waksmundu nie będzie.
Turysta18:32, 30 kwietnia 2023
Stsrostwo Nadzór Budowlany, Gmina to ludzie, którzy się nawzajem wspiersją i dążą do osiągnięcia satysfakcjonującego wszystkich rozwiązań. A Policja, nie ma tu nic do powiedzenia.
Osiol18:27, 30 kwietnia 2023
Już raz zabierali tym co mieli i dawano to aktem notarialnym(nie własności) tym którzy socjalizm popierali
Niech sobie publiczną czynią swoją wlasnosc a nie próbują cudzej zagarniac
Góral z gorc masz tak trafne pytania ale nikt Ci na nie nie odpowie wszyscy sprawiedliwi,, pierwsze słyszą'' he he he he he
wojtek18:25, 30 kwietnia 2023
jakim prawem paru bogatych gości sądzi że wszystko im wolno ,myślę że zablokowanie drogi ma sens mogli myśleć wcześniej czy mają dojazd nie teraz
Turystka18:24, 30 kwietnia 2023
Cały dzień traktora pilnują,biznes pod nogami mają tylko trochę chęci.Wszyscy do koła coś robią tylko nie oni.
Szambo -Lot18:22, 30 kwietnia 2023
Tak trzymać nie dawać się waksmundzianom.
Obserwator17:51, 30 kwietnia 2023
Dlaczego bracia nie pokażą aktu własności tylko to jest moje bo tata tak powiedział .Droga jest wspólnoty.
Kulawy koń17:49, 30 kwietnia 2023
Tu i ówdzie można by było postawić parę gipsowych krasnali i powtykać sztucznych kwiatków...
Swoja17:47, 30 kwietnia 2023
Szału nie ma z ilością odwiedzających
Maniek17:41, 30 kwietnia 2023
Macie prawo bronić swojej własności i bardzo dobrze z tego co obserwuję zarząd bramy i władze gminy to /.../ chcą się nachapać cudzym kosztem.
Gorol z gorc17:25, 30 kwietnia 2023
Wójt i pseudo włodarze bramy mają za nic własność, przepisy. Myślą że wszystko im wolno, nawet drogę z Waksmunda budują nielegalnie. Potok przestawiali bez zgody, kable energetyczne tak samo. Gdzie są instytucje które kontrolują te samowole, cała ta inwestycja śmierdzi na kilometr. Ale kto wójtowi zabroni, to nasz pan i władca jest. Ważne żeby się po kieszeniach tym wszystkim zgadzało co podpisują dokumenty
Ptosek17:19, 30 kwietnia 2023
Tak to się robi,rdzenni Podhalanie nie mają nic do powiedzenia, to samo się u nas w Obidowej pomału dzieje, do lasu nie można wjechać bo turysta ma pierwszeństwo, dobrze że siekiera i piła jest pod ręką w traktorze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas