"Nowy Targ dla Mieszkańców" chce uczestniczyć w procesie wydawania decyzji odnośnie obwodnicy - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Czarny Dunajec
Clouds
17°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
18°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
66 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
02.05.2023, 08:40 | czytano: 11286

"Nowy Targ dla Mieszkańców" chce uczestniczyć w procesie wydawania decyzji odnośnie obwodnicy

NOWY TARG. "Złożyliśmy wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o wydanie decyzji środowiskowej planowanej obwodnicy. Nic o nas, bez nas!" - ogłosiło stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców.

Jan Sięka ze stowarzyszenia
Jan Sięka ze stowarzyszenia "Nowy Targ dla Mieszkańców"/ zdj. Podhale24
We wniosku napisano, iż "żądanie uzasadnione jest zarówno celami statutowymi stowarzyszenia", jak i "przemawia za tym interes społeczny".

Zgodnie z zapowiedziami władz Miasta w tym miesiącu zwołane ma zostać posiedzenie miejskiej Komisji Finansów i Gospodarki Komunalnej z udziałem przedstawicieli GDDKiA. - Będzie okazja, by porozmawiać o szczegółach wersji poprowadzenia drogi, którą zgłosili - mówił podczas kwietniowej sesji przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda , zapraszając zainteresowanych mieszkańców na to spotkanie.


s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kosmita może się nada nowotarżanom ?10:50, 25 maja 2023
Miasto Nowy Targ to miasto handlowe , a nie turystyczne i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie na siłę usiłował z Nowego Targu robić miasta turystycznego , to jedno , a drugie obwodnica nie jest potrzebna turystom , tylko mieszkańcom miasta - powtarzam MIESZKAŃCOM !!! Po trzecie - dla kogo i dla jakich potrzeb wybieramy radnych??? Jeżeli im nie ufamy , albo są nieudolni , bezradni , to trzeba zmienić swoje podejście do wyborów w ogóle i wybierać takich , którzy podołają tym zadaniom . W mieście jest wielu porządnych i uczciwych iw dodatku pracowitych ludzi , a wybiera się jak widać z nastawienia mieszkańców innych -tzw. nieudaczników . Podobnie jest z burmistrzami. Fryżlewicz był zły ,bo był i wybrano Watyche i co też jest zły???, a był dobry . Mieszkańcom Nowego Targu trudno dogodzić jak widać . Ciekawe czy mają kandydata? czy szukać będą z łapanki ? Ten także będzie cholernie zły. Oby tylko nie był z PO , albo z PIS - u. Najlepiej by był niezależny , tylko gdzie takiego szukać? Kosmita będzie pasował???
podatnik co umie liczyć18:00, 4 maja 2023
@Podatnik, czyżby? Ja myślę, że ta grupa mieszkańców to również ludzie, którzy mają prawo swojego głosu i niekoniecznie muszą zgadzać się z decyzjami planistycznymi, które obniżą jakość ich życia. Tym bardziej, że nikt z władz nie pokusił się o zaproponowanie alternatywnego rozwiązania, konsultacji społecznych, przedstawienia badań czy symulacji. Burmistrz Watycha łykał wszystko jak pelikan, a na kolejnych etapach negocjowania nie raczył podzielić się ani swoim stanowiskiem, ani warunkami realizacji, ani rozwiązaniami technicznymi GDDiA. I to jest problem nadrzędny tego sporu.
Dlatego zanim palniesz jakąś głupotę zastanów się gdzie żyjesz i odpowiedz sobie na pytanie, czy za cenę lepszego dojazdu turystów do Białki i Bukowiny mamy żyć w hałasie i smrodzie umierając na choroby płuc? Bo przecież ktoś rzucił niesprawdzone przez nikogo informacje o rzekomym rozluźnieniu komunikacyjnym Nowego Targu i myśli, że jak te bzdury będzie powtarzał jak mantrę, to zakłamie rzeczywistość. A będzie jak ze smogiem, z którym miasto walczy od ośmiu lat i jakoś w zimie mamy jedno z najgorszych stanów powietrza w Polsce i Europie. No i winni są oczywiście mieszkańcy... żałosna nieudolność władzy! Trzeba tylko znaleźć przeciwnika. Teraz będą blokersi z Polany Szaflarskiej.
Renia16:45, 3 maja 2023
Sieka jest niezależny ma wykształcenie i pieniądze i nie będzie manipulowany
Podatnik08:53, 3 maja 2023
Mieszkańcy miasta wybrali burmistrza w celu działań dla miasta a nie w celu ulegania naciskom grup jednego osiedla. Wał ziemny jest potrzebny i droga wyprowadzająca ruch z Szaflarskiej i Tysiąclecia w stronę Nowego Sącza jak najszybciej. Protestować trzeba było na etapie projektów 20 lat temu a nie teraz w trakcie realizacji! Strefę relaksu mają mieszkańcy na całej długości brzegu rzeki a nie tylko pod budowaną drogą.
mieszkaniec Stolicy Podhala20:58, 2 maja 2023
Skończcie już z political fiction. Ten kandyduje, tamten będsie burmistrzem itd. Nie o to chodzi. Chodzi o naszą przyszłość i niszczenie naszych miejsc wyooczynku. Zabetonowanie naszej przeszłości i naszych marzeń. Wiemy ile dla nas znaczy spacer nad Dunajcem czy w Borze na Czerwonem. Tam wypoczywamy i ładujemy akumulatory. Nakwyższy czas żeby działać i nie pozwolić na degradację ostatnich terenów oazy spokiju w naszym mieście. Jeśli my tego nie zrobimy teraz to nie wybaczą nam tegk nasze dzieci i wnuki kiedyś. Pokażmy że nowotarżanie mają głos i potrafią wspólnie walczyć w słusznej sprawie. Dobrzez że to stowarzyszenie o to się upomina. Jak uda się poprowadzić obwodnicę innym torem to będzie nasz wspólny sukces. Nie mamy posła z miasta ani nikogo w zarządzie województwa bo ciągle się kłócimy zamiast kogoś poprzeć. Dlatego wszyscy nas ogrywają. Nowy Targ jest naszym miejscem na ziemi i musimy o niego walczyć. To że nie można liczyć na burmistrza i radę miejską już wiemy. Ale miasto to ludzie. Miasto to my. Ja Ty On Ona i Ono. Wszystko w naszych rękach i naszym zaangażowaniu. Nie można myśleć że jakoś to będzie. Bi będzie źle. Musimy się skrzyknąć i pokazać że w wqlce o słuszne cele jesteśmy razem i stać nqs na zgodę i porozumienie. Nowy Targ jest dla Mieszkańców.
Burok19:54, 2 maja 2023
Ja też nie chcę żeby mnie Ktoś reprezentował . Robić obwodnicę póki jest państwowa kasa . Czysto polityczne zagrywki przed wyborami . Niech wojują z Ranchem
Kaja18:47, 2 maja 2023
Nie wierzę, że pan Sięka zamieni swoja fajną i dobrze płatną płacę na stołek burmistrza w towarzystwie Pawła Liszki jako zastępcy i pana Jagły jako drugiego zastępcy powiedzmy taki drugi Stegowa ooo będzie się działo.
Andrzej16:48, 2 maja 2023
Pan burmistrz jeździł na negocjacje i znał plany według, których droga przejdzie. Jeśli ta informacja z działkami okaże się prawdziwa to masakra. Nie możemy dopuścić do zniszczenia terenów rekreacyjnych i wystawienia kilkunastometrowego wału. Będzie to jak getto dla nowotarżan. Poza tym strefa relaksu będzie rozkopana na dwa trzy lata, wejście na kładkę zamknięte z powodu terenu budopwy. Czy tego chcemy? Mamy prawo oczekiwać od burmistrza że będzie bronił interesów mieszkańców a nie swoich i kolesiów. Dość już jest kolesiostwa na mieście. Nowotarżanie musimy obronić te tereny, na których wypoczywamy bo władza tego za nas nie zrobi. Jest słaba i miałka a do wyborów jeszcze daleko żeby to zmienić.
orange16:24, 2 maja 2023
zrobić na słupach i po temacie !!! (mieszkańcy al. Tysiąclecia muszą oglądać obce rejestracje, współczuje im ktoś ? zamkniemy drogę tylko dla mieszkańców jak Oleksówki 1go ?)
Mieszkaniec15:20, 2 maja 2023
Jak to gdzie byli wcześniej ? Siedzieli cicho bo nie było po co się odzywać, a teraz idą wybory to czas się uaktywnić :)
Marcin14:27, 2 maja 2023
Te zalewowe działki pokupowali urzędnicy kilka lat temu i dajcie im zarobić 20-sto krotność pierwotnej kwoty. W końcu szczęście mieli i dołożą wszelkich starań, a żeby passa trwała...a tak bez przekory jak maja bronić teraz interesów mieszkańców.
Dodam, że plany były dla jednoasmowej drogi, od ok roku zmieniły się na dwujezdniowa drogę więc nie jest to z prawnego punktu widzenia stary temat.
Mietek z bloku13:22, 2 maja 2023
Informacja
Odnośnie szambolotu to zadaj pytanie burmistrzowi i jego nieudolnym służbom? Dlaczego przez 8 lat tolerują truciciela? Czyżby dlatego, że popiera go proboszcz z parafii Watychy? Ręka, rękę myje. A już o nieudolności burmistrza w sprawie obwodnicy niszczącej miejsca rekreacji nie wspomnę. 5 lat negocjuje z GDDKiA i nawet wizualizacji nie ma tylko kreski na mapie z trzema wariantami przebiegu. Wszystkimi niekorzystnymi dla miasta i mieszkańców
Antek13:03, 2 maja 2023
Rzemieślnik

Jak zrobią drogę tam jak chce GDDKiA jako jeden wielki na 10 metrów wysokości wał ziemi bez żadnych przejść to będzie płacz dlaczego, a nikt nie mówił itd
Informacja12:07, 2 maja 2023
Czemu stowarzyszenie zielony Nowy Targ nie ruszy tematu ścieków w tym rejonie? aż się pieni na Dunajcu w rejonie kładki. Wielka strefa relaxu z szambem w tle z Szaflar i pobliskiego Ranczo. to nikomu nie przeszkadza bo wspierają stowarzyszenie. Jedna wielka polityka nie dobro mieszkańców. Nowi zbawcy Miasta myślą ze na tej drodze wypłyną i otworzy sie droga do stołka burmiszta NT.
Bacha11:39, 2 maja 2023
Niestety burmistrz Watycha zawiódł i się nie sprawdził. Mieszkańcy biorą sprawę we własne ręce. Niech zrobią obwodnicę z drugiej strony boru
hela11:30, 2 maja 2023
robić tą obwodnicę jak najszybciej bo kasy braknie,hipokrytów w dyby zakuć
Jan Tek11:03, 2 maja 2023
Nie piszcie gdzie byli wcześniej, tylko zapytajcie siebie, gdzie Wy byliście!
Ważne że teraz są i działają!
Kto jest za obwodnicą jest albo nie jest z Miasta albo nigdy nie był nad Dunajcem.
Wczoraj była piękna pogoda i co? I tłumy! Całe rodziny, dzieci, młodzi, każdy spacerował.
Generalna Dyrekcja i Burmistrz chcą to zniszczyć! Zwłaszcza że Watycha jeszcze na tym zarobi!
Rzemieślnik10:59, 2 maja 2023
Radny Fatla wypuścił do internetu jakiś obrazek, który nie jest ani oficjalnym projektem, ani oficjalną wizualizacją dla tej inwestycji. Prowadzi niczym PiS politykę straszenia mieszkańców, że pójdzie tamtędy droga niczym wał przeciwpowodziowy.Próbuje ugrać sobie chyba krzesełko na kolejne 5 lat w radzie miasta. Tymczasem, jak nawet pokazuje sonda na tym portalu, przeszło 60% mieszkańców uważa, że to tam powinna iść obwotnica. I tak powinno być. Dobrze piszecie w poprzednich komentarzach, że od dawna było wiadomo o tej inwestycji. Teraz wam nagle przeszkadza? Co będzie następnym krokiem? Likwidacja lotniska, bo samoloty hałasują? Ludzie nie dajcie się ogłupiać!

Ps. Mieszkańcy Gminy Szaflary, uważajcie i śledźcie temat, bo miescony mają plan wam obwodnicę Nowoego Targu do gminy wyprowadzić przez Szaflary i Bór!
jacek10:57, 2 maja 2023
działeczki podrożały o kasę tu chodzi ,potworni hipokryci
obserwator10:56, 2 maja 2023
nie życze sobie żeby tacy ludzie mnie reprezentowali,obwodnica ma powstać i koniec
mieszkaniec Sikorskiego10:46, 2 maja 2023
Pan burmistrz się wyłączył z postępowania bo ma tam działki, schował głowę w piasek. Cała nadzieja w stowarzyszeniu i mieszkańcach, którzy biorą sprawy w swoje ręce. Nowy Targ dla Mieszkańców.
Wojtek10:44, 2 maja 2023
Osioł, brawo!
Wojtek10:20, 2 maja 2023
Są mądrzejsi od nas - inżynierowie z wykształcenia i praktyki. Oni dokład nie wiedzą jak ma być. Przestańcie kontestować. Obwodnica jest także dla przyszłych pokoleń. Nie utrudniajmy i nie przeszkadzajmy.
Tszy prowdy10:15, 2 maja 2023
Żadnych konsultacji, bo będzie tak samo jak wszędzie.
Informacja10:12, 2 maja 2023
Gdzie państwo byliście jak uchwalona plan zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca? CI sami radni którzy teraz zaczynają protestować wcześniej uchwalili takie rozwiązanie-przebieg dla tej drogi. W związku z tym nieruchomości na polanie Szaflarskiej, skierowane właśnie w stonkę ww drogi były sporo tańsze. Wszyscy mieszkańcy tego osiedla mają tez doskonałą świadomość ze ma powstać tam droga (obwodnica) Deweloperzy unformuja o tym od 7 lat! *** teraz się budzicie, jak mówiłem wyprowadzić zakopiankę poza Nowy targ, nie wycinać drzew na Borze Kombinackim, mieliście to wszystko w d.... bo nie było wtedy wyborów. Banda hipokrytów i nic więcej POPiS w wydaniu Nowotarskim.
STAŚ10:09, 2 maja 2023
Warto rozmawiać!!!
Osiol09:13, 2 maja 2023
Jeżeli ma nas reprezentować stowarzyszenie to po co urzędy i reszta
FK08:59, 2 maja 2023
O tej obwodnicy było chyba wiadomo znacznie wcześniej, skąd taki teraz ruch w temacie?
.,.,.,.,.,08:53, 2 maja 2023
Jestem całym sercem za tą obwodnicą, odciąży ruch w centrum miasta, oby powstała jak najszybciej!!
M-ka08:47, 2 maja 2023
Gdzie byliście państwo 20,10 lat temu?musiała strefa relaksu powstać żebyście oczy otworzyli?Ale dziękuję,że się tego podejmujecie ,wiem że to będzie długa i ciężka walka życzę Wam siły i cierpliwości
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas