Ulica Salwatoriańska w Zakopanem poszerzy się o zatoki do mijania. Zgrzyt podczas głosowania - podhale24.pl
Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Edgara
Nowy Targ
Clouds
14°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
24.05.2023, 18:27 | czytano: 1356

Ulica Salwatoriańska w Zakopanem poszerzy się o zatoki do mijania. Zgrzyt podczas głosowania

Radni zgodzili się na zakup nieruchomości przyległej przy drodze. Dzięki temu kierowcy będą mogli się minąć na wąskiej drodze. Jeden radnych sprzeciwił się zakupowi informując, że jest to własność bliskiej osoby z Rady Miasta.

Ulica Salwatoriańska i radny Jacek Kalata. Fot. Marcin Szkodziński
Ulica Salwatoriańska i radny Jacek Kalata. Fot. Marcin Szkodziński
Wąska ul. Salwatoriańska w Zakopanem sprawia, że dwa pojazdy nie są w stanie się minąć. Otwarte bramy przy posesjach, a także nie ogrodzone fragmenty posesji, to był jedyny sposób na wyminięcie się pojazdów. Problematyczne było także zimą odśnieżania wąskiej drogi.

- Droga jest wąska. Dwa samochody tam się nie mijają. Ta ulica jest drogą dojazdową do wielu nieruchomości. Najlepszym rozwiązaniem jest jej poszerzenie, żeby była dwukierunkowa, ale można też zrobić zatoki wymijające i ten teren tak będzie służyć - mówił radny Zbigniew Szczerba. - W sezonie zimowym, śnieg jest zrzucany na teren prywatny, bo ta działka służy jako zwalisko śniegu. Miasto gospodaruje tym terenem. Skoro tak jest, to należało by ten teren wykupić - kontynuował swoją wypowiedź radny.

Sprawa dla jednego z radnych stała się kontrowersyjna, ponieważ właścicielem działek niezbędnych do stworzenia zatok postojowych jest bliska rodzina jednego z członków Rady Miasta Zakopanego. Z tego powodu padł wniosek, aby radni podczas sesji, która odbyła się 11 maja nie zajmowali się tą sprawą.

- Nabywamy za ponad 123 tys. zł dwa kawałki działki na ul. Salwatoriańskiej. Nabywamy działkę od bliskiej rodziny naszych kolegów radnych. Niektórzy są uprzywilejowani - mówił radny Jacek Kalata. - Z tego co wiem nie jest tam planowany remont lub przebudowa. Ta droga mimo, że jest wąska, jest w dobrym terenie. Sądzę, że za kilka lat staniemy przed punktem poszerzenia i przebudowania drogi, przez co należy przyjąć większą ilość działek. W każdej chwili możemy to zrobić na podstawie decyzji ZRID - argumentował swoją decyzję radny.

Radni ostatecznie odrzucili pomysł zdjęcia z porządku obrad tego punktu i większością głosów podjęli decyzję, aby działki zostały zakupione. - Tu chodzi o poczucie pewności dla mieszkańców, a nie to jak się kto nazywa. Władza powinna zapewniać stabilność mieszkańcom. Jeżeli wpłynął wniosek o wykup pewnych terenów przez miasto, to obowiązkiem rady jest wyrażenie stanowiska. To nie jest zdjęcie z porządku obrad, tylko wyrażenie, czy się jest za, czy przeciw - mówił radny Szczerba.

Cena, jaką zakopiański magistrat zapłaci za dwie niewielkie działki nie jest jeszcze ustalona. Wyceną ma się zająć rzeczoznawca majątkowy.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wg20:40, 24 maja 2023
Niezłe myślenie panie radny: możemy to siłą przejąć na podstawie ble,ble,ble niż kupić od kogoś kto chce sprzedać!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas