Nielegalny towar o wartości niemal 4 mln zł skonfiskowała Straż Graniczna z placówki w Zakopanem - podhale24.pl
Piątek, 09 czerwca
Imieniny: Felicjana, Pelagii, Sławoja
Szczawnica
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
8 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
26.05.2023, 19:50 | czytano: 3349

Nielegalny towar o wartości niemal 4 mln zł skonfiskowała Straż Graniczna z placówki w Zakopanem

Nielegalne przekraczanie granic, nielegalny pobyt, nielegalne prowadzenie działalności lub podejmowanie pracy oraz przemyt towarów. Z tym niemal codziennie mierzą się funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zakopanem. Komendant kierujący jednostką podsumował 2022 rok podczas sesji powiatu tatrzańskiego.

kadr z sesji
kadr z sesji
Funkcjonariusze Straży Granicznej w ostatnim czasie dokonali zatrzymań kilku nielegalnych prób przekroczenia granicy polsko-słowackiej. - W styczniu 2022 roku w pow. nowotarskim, w pobliżu przejścia granicznego w Chochołowie udaremniono próbę przerzucenia 12- tu imigrantów. Taki przypadek był jeszcze jeden w tym roku - zaznacza ppłk. Andrzej Karkoszka, komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Zdaniem komendanta takie próby przerzutu imigrantów w nadchodzących latach mają się jeszcze bardziej nasilić. - Za 5-8 lat spodziewamy się fali uchodźców zmierzających do Europy ze względu na zmiany klimatyczne - dodaje.

Zakopiańska placówka może pochwalić się także sporym osiągnięciem w udaremnieniu przemytu towaru bez opłaconych akcyz. - Ujawniono w 2022 roku nielegalny towar na kwotę niemal 4 mln zł - informuje ppłk. Andrzej Karkoszka. Na filmach i zdjęciach komendant pokazał w jakich warunkach towar jest przetrzymywany. Widać m.in. alkohol w butelkach po zużytych wodach mineralnych oraz tytoń zbierany z podłogi miotłą, a następnie wkładany do worków na śmieci. - Zobaczcie w jakich warunkach są one przechowywane i wytwarzane. Nie warto w nie się zaopatrywać, bo można mieć problemy ze zdrowiem - komentował podpułkownik.

Funkcjonariusze zakopiańskiej placówki Straży Granicznej działają na terenie aż dziewięciu powiatów, w tym tatrzańskiego i nowotarskiego, aż po chrzanowski i wielicki. O udaremnionych próbach przemytu towarów i wwiezienia na teren Polski osób bez odpowiednich dokumentów i pozwoleń komendant mówi, że to tylko wierzchołek góry lodowej.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
strażak dyndu dyndu19:48, 27 maja 2023
A na Nowej Targowicy Rumuni w najlepsze handlują podróbami Makity i to 200 m od budynku policji . Coraz ich wiecej i tak od 4-5 lat ale nowotarską policję to pi... ,skarbówkę to pi..... itd
Stop Alkohol teraz . Ela09:52, 27 maja 2023
Powinien być zakaz produkcji i sprzedaży alkoholu w sklepach restauracjach i hurtowniach
odróżnić ziarno od plew= wielka trudność09:16, 27 maja 2023
To jest tak jak z tymi obcokrajowcami , którzy grają i śpiewają na Krupówkach- ludzie , turyści słuchają i wrzucą dwa złote , albo 50 ero centów . Wszyscy są zadowoleni , jedynie nieudacznicy Doruli Strażnicy miejscy ich przeganiają jak stado baranów .. Niekradną , nie rozrabiają - zarabiają uczciwie na grze i śpiewie. Podobnie i tu - skoro pracują uczciwie - nie kradną , nie prowadzą rozboju i starają sie zarobić na zycie i utrzymanie. To są płotki, a rekiny hasają sobie wolno , bo SG zajęta jest płotkami. Jest to rozsądne i słuszne działanie ? Chyba jest to udawanie ,że się coś robi , ale z tego nic , a nic nie wynika. Społeczeństwo to widzi i w jednym i w drugim przypadku i tak to ocenia . Nie ma się z czego cieszyć , a takie drobne sprawy zalegalizować , a nie robić z tego halo!!! Co innego narkobiznes, to trzeba ścigać dniem i nocą .
SS00:11, 27 maja 2023
Na wschód bronić granicy Polski, a nie tu płatać się po drogach.
Kurier tam i spowrotem20:32, 26 maja 2023
Dobra bujda to połowa sukcesu hehehe
Osiol20:06, 26 maja 2023
Kurcze przekroczenia tylko brak info w którą stronę he he he
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas