Chmura: Wolność buduje się w lokalnych samorządach. Jędrol: Człowiek najbardziej zdemoralizowany to człowiek bez celu - podhale24.pl
Sobota, 09 grudnia
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Rabka Zdrój
Clouds
-7°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
122 %
Nowy Targ
232 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 61 | 122 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
22.09.2023, 12:07 | czytano: 3783

Chmura: Wolność buduje się w lokalnych samorządach. Jędrol: Człowiek najbardziej zdemoralizowany to człowiek bez celu

- Jestem na etapie życia, gdy muszę podjąć decyzję, czy dbam tylko o swoją rodzinę i zajmuję się tylko swoim szczęściem, czy też pracować w polityce dla dobra innych kosztem swojej rodziny - mówi Krzysztof Chmura. - Nam nie zależy, żeby się przypodobać wyborcom - dodaje Gabriel Jędrol. Z bezpartyjnymi kandydatami do sejmu i senatu z ramienia KW Konfederacja Wolność i Niepodległość rozmawia Sabina Palka.

Krzysztof Chmura i Gabriel Jędrol
Krzysztof Chmura i Gabriel Jędrol
Nowotarżanin Gabriel Jędrol na liście KW Konfederacja Wolność i Niepodległość zajmuje 4. miejsce. Ma 28 lat.

Studiował prawo i ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracuje jako prawnik w dziale prawa podatkowego jednej z warszawskich kancelarii.

Społecznik i koordynator projektów w sektorze pozarządowym. Absolwent licznych programów szkoleniowych - m.in. Szkoły Przywództwa KGHM Przewodnicy, Szkoły Ekonomicznej Fundacji im. Ludwiga von Misesa oraz Akademii Strategicznej Analizy Politycznej. Kompetencje biznesowe doskonalił na Uczelni ASBiRO. Kontestator centralizacji państwa i interwencji w gospodarkę. Entuzjasta prawa przyjaznego rozwojowi przedsiębiorczości, który stawia sobie za cel ułatwianie życia przedsiębiorcom i osobom przedsiębiorczym.

Działał w Stowarzyszeniu Wolnościowe Podhale. Zaangażowany m.in. w projekty: likwidacji nowotarskiej Straży Miejskiej, obrony nowotarskiego Pubu Plama, likwidacji opłaty targowej, czy też powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Nowym Targu. W 2018 roku zabrał głos podczas protestu przeciwko cenzurowaniu Internetu zorganizowanego na Rynku Głównym w Krakowie. Był również uczestnikiem programu "Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem" emitowanego na antenie TVP Kraków i TVP INFO. Współpracownik portalu opinii Klubu Jagiellońskiego, gdzie publikuje materiały dotyczące ekonomii i moderuje dyskusje, goszcząc ekspertów w istotnych obszarach dla gospodarki. W wolnym czasie, którego nigdy zbyt wiele, rozwija kompetencje miękkie w grach kooperacyjnych – czy to na boisku, czy to w przestrzeni wirtualnej. Raz na jakiś czas też i pokibicuje. Przyszły mąż.

Krzysztof Chmura także urodzony w Nowym Targu - kandyduje do senatu z listy KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Numer na liście wyborczej: 1. Okręg 36. Ma 37 lat.

Wykształcenie wyższe - kierunek: politologia, specjalność: e-biznes i media społecznościowe na uczelni WSTIE w Suchej Beskidzkiej, połączone z Kursem Rozszerzonym na uczelni ASBiRO w Warszawie. Przedsiębiorca z szesnastoletnim stażem. Prezes i Wspólnik w Multiagencji Ubezpieczeniowej, Licencjonowany Agent Ubezpieczeniowy. Wspólnik w międzynarodowej firmie zajmującej się gospodarką leśną, która posadziła miliony drzew. Od 5 lat sołtys Lipnicy Małej na Orawie, miejscowości liczącej 3,5 tysiąca mieszkańców.

Jakie ma kompetencje do reprezentowania wyborców w parlamencie? Wymienia: doświadczenie w zarządzaniu ludźmi i projektami, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, kreatywność w rozwiązywaniu problemów, umiejętność nawiązywania nowych kontaktów, wiedzę o administracji samorządowej oraz branży finansowej, ze szczególnym uwzględnieniem dziedziny ubezpieczeń, duże doświadczenie w branży leśnej, znajomość branży gastronomicznej oraz budowlanej. Dorastał na Orawie w wielodzietnej rodzinie, gdzie poznał życie rolnicze. Rozumie znaczenie turystyki w gospodarce, szczególnie w regionie z tak ogromnym potencjałem turystycznym jak ten, z którego pochodzi.

Prywatnie - pasjonat historii, pożeracz książek, miłośnik filmów, a także wędkarstwa. Uczestniczył w klubie Masters ASBiRO i jest aktywnym członkiem społeczności ASBiRO, a także członkiem Związku Podhalan oddziału Jabłonka. Uczestnik licznych kursów i szkoleń z dziedziny rozwoju osobistego. Jest mężem Jolanty, z którą wspólnie wychowuje trójkę dzieci - Lenkę, Olka i Florka.

Przedstawiliście się, to teraz porozmawiajmy. Jesteście panowie członkami Konfederacji?

Gabriel Jędrol: - Nigdy nie byłem i nie zamierzam być członkiem partii. A Konfederacja zgodziła się na moje warunki, że będę kandydatem na posła, który nie należy do ugrupowania, czy partii. W 2019 r. miałem być "jedynką" do sejmu z ramienia Bezpartyjnych i Samorządowców. W tym roku również, ale zdecydowałem się na inną listę - ze względu na zasady, które tutaj są zdecydowanie bardziej klarowne, a umowy są - na razie - dotrzymywane. Poza tym, część chłopaków z Konfederacji - szczególnie ci z naszego okręgu wyborczego - ma podejście ideowe do tematów, są zaangażowani i nie szukają miejsca, gdzie kolegom podłożyć nogę. W przeciwieństwie do innych ugrupowań politycznych, które pojawiły się na scenie w ostatnim czasie. Ale nie chcę mówić źle o innych. Jestem po to, żeby budować, a nie dzielić, bo tego dzielenia mamy za dużo.

Krzysztof Chmura: - Też nie należę do żadnej partii. Konfederacja to jedyna partia, która jest bliska z moimi poglądami, szczególnie poglądami gospodarczymi. Poza tym, zawsze wspierałem ruchy wolnościowe. Chciałbym, żeby świat był idealny, ale wiem, że historia toczy się własnym kołem i pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć, ale zacząć trzeba od swojego środowiska, swojego ogródka, swojej gminy, powiatu. Bardzo dobrze czuję się w zarządzaniu projektami. Wiem, że jak coś robimy, to ma to przynieść realny efekt. Ruch Konfederacji w naszym regionie wydaje się konkretny, widzę zaangażowanie młodych ludzi, którzy nie działają na zasadzie pospolitego ruszenia. Mają plan i potrafią działać zespołowo.

Skoro macie zbieżne poglądy gospodarcze, to wiecie, że Konfederacja ma trudny do akceptacji program. Likwidacja przywilejów nie przysporzy wam zwolenników.

Gabriel Jędrol - Nam nie zależy, żeby się przypodobać wyborcom.

Krzysztof Chmura - Zawsze wybieram raczej trudną drogę. Nie taką, jaka się ludziom może spodobać, tylko taką, którą uważam za słuszną. Jak trzeba zrealizować jakiś projekt w naszej miejscowości, to nie idziemy do wójta prosić o pieniądze, tylko sami szukamy rozwiązań. Droga dłuższa, ale przynosi podwójne efekty: można zrealizować coś fajnego i ludzie się angażują. Co do przywilejów, czyli w tym wypadku programów socjalnych - to one mają pomagać ludziom, a nie ich demotywować. A często te 13-tki, 14-tki i inne "plusy" - w zły sposób dawane ludziom - nie pomagają, a wręcz przeciwnie.

Gabriel Jędrol: - To są tylko doraźne rozwiązania, które w dłuższym terminie prawdopodobnie nie przyniosą zamierzonych efektów.

Krzysztof Chmura: - Pomoc powinna być udzielana realnie. To jest sposób na pomaganie. Często spotykam się z opinią po co mamy pomagać, przecież państwo im pomaga. Ale jak państwo zastąpi nasze sumienie, to nie będzie to dobre, bo kiedyś pieniądze mogą się skończyć, a nauczyć ludzi na nowo pomagać będzie trudno.

Gabriel Jędrol: - Jak państwo bierze się za rozwiązania systemowe, to tworzy dodatkowe problemy, wynikające z tego, co wprowadzili sami politycy. Tylko ludzie oddolnie - własną inicjatywą - potrafią przenosić góry.

Krzysztof Chmura: - Można narzekać, ale trzeba to zmienić. Można udawać, że jak zmienimy rząd, to będzie lepiej, ale tu chodzi o podstawy. Trzeba dać władzę i kompetencje ludziom - tu, na dole. Takie rady sołeckie, czy osiedlowe najlepiej wiedzą, jakie są problemy. Ale rząd i samorządy boją się tego, by ludzie mogli przejąć decyzyjne działania, bo wtedy nie będą mogli mówić "myśmy dali, myśmy zrobili". A przecież oni nie mają swoich pieniędzy, to nasze środki, wszystkich Polaków. Poza tym, w samorządach nie ma planowania, projektowania działań i często jest zła komunikacja. Mamy setki urzędników, którzy podejmują decyzje, ale nie mają wiedzy. Rząd rzuca przykładowo 5 mln - to trzeba szybko "coś" wybudować i nie bierze się pod uwagę, czy to ma sens ekonomiczny.

Jest Pan sołtysem piąty rok. I tak od razu skok do Senatu?

Krzysztof Chmura: - Tak, bo wiem, że jeżeli mógłbym coś zmienić, to z wyższego, najwyższego punktu oddziaływania na jak najwięcej gmin. Jako wójt, czy starosta nie zrobię tyle, co może zdziałać senator.

Gabriel Jędrol: - Ja dodam, że z perspektywy senatora łatwiej dotrzeć do innych. Po to mamy senatorów, by skracać ścieżkę legislacyjną, czyli tę ścieżkę kontaktu z obywatelami.

Krzysztof Chmura: - Pyta pani, czemu senator, a nie poseł? Bo senator to realny, prawdziwy JOW. Odpowiada przed trzema powiatami. Miałbym za sobą samorządowców i jak oni uwierzą w to, co robię i uda się nam wypracować wspólne jakieś rozwiązania, które powinny wejść pod obrady rządu - to już nie jest to pomysł jakiejś partii, tylko to jest rozwiązanie regionu. Uważam, że żeby być dobrym politykiem, nie trzeba mieć poparcia na górze, tylko na dole. Jak mam poparcie mieszkańców, to idę do wójta jako ich przedstawiciel. Chciałbym być takim liderem regionu górskiego. Mamy tu wiele problemów, ale i wiele możliwości: turystyka, prężne małe przedsiębiorstwa, Polonia... z naszego regionu wyemigrowały tysiące osób. Polacy są na całym świecie i może chcieliby wrócić i tu, by zainwestować, ale nikt ich nie zaprasza. Nie da się tego zrobić z innego miejsca, niż rząd. Chciałbym być senatorem ludzi - to moja idea. Teraz problemem jest upolitycznienie, patrzenie na samorząd przez pryzmat - z jaką partią dany samorząd sympatyzuje. Poza tym, senator jest niezależny, nie musi się pakować w żadne układy partyjne.

Dodam, że jestem na etapie życia, gdy muszę podjąć decyzję, czy dbam tylko o swoją rodzinę i zajmuję się tylko swoim szczęściem, czy - jak wpoił mi to tata - pracować społecznie i działać dla dobra innych kosztem swojej rodziny. Jako sołtys już tego trochę poznałem, ale nie lubię jałowej pracy z wkładaniem mnóstwa energii i pracy w działania, a potem stawanie "przed ścianą" w postaci włodarza, czy polityka, który blokuje inicjatywy - nie dlatego, że są złe, ale bo nie jest to jego zasługa, albo - obawia się zachwiania swojej pozycji. Rozmawiam z sołtysami z całego regionu i jest to niestety powtarzający się problem.

A co kieruje kandydatem do Sejmu?

Gabriel Jędrol: - Czemu się w to pakuję? Jeden z najlepszych nauczycieli, jakich w życiu spotkałem, powiedział mi, że "ktoś to musi zrobić". Uwierzyłem, że - no kto, jak nie ja. To nie pierwsza taka sytuacja. W 2014 r. otrzymałem propozycję startu do Europarlamentu z 6. miejsca na pewnej liście, ale miałem 19 lat i w kolejnych wyborach prezydenckich też jeszcze się nie będę łapał /śmiech/. Ale najgorsze są utracone możliwości. Chcę zostać posłem, ponieważ: tak jak wszyscy chcę końca wojny polsko-polskiej, a polskiej polityce potrzeba nie tylko zmiany pokoleniowej, lecz i zmiany jakościowej - zmianie pokoleniowej powinna towarzyszyć całkowita zmiana podejścia do roli polityka.

Wcześniej padło pytanie o Konfederację, która jest mocno ośmieszana w mediach. Wolnościowe Podhale było od samego początku ośmieszane i zupełnie mi to nie przeszkadza. Prawda zawsze sama się obroni. Chcę dążyć do tego, by prawo w Polsce było stabilne i przyjazne rozwojowi przedsiębiorczości. Żeby prawnicy, politycy, decydenci przypomnieli sobie - czemu i komu służyć ma prawo. A prawo powinno być tworzone dla ludzi. Tymczasem jakość tworzonego w Polsce prawa zawdzięczamy prawnikom, którzy minęli się ze swoim powołaniem.

Krzysztof Chmura: - Myślę, że ciekawym rozwiązaniem byłaby debata kandydatów na senatorów, żeby ludzie zobaczyli perspektywę zmian.

Gabriel Jędrol: - Inni mają wiele do stracenia. My nie mamy do stracenia nic. Niczego się nie obawiamy. Chętnie wzięlibyśmy udział w takim spotkaniu. Albo może my je zorganizujemy. Nawet na ich warunkach.

Spośród innych kandydatów wyróżnia mnie...?

Krzysztof Chmura: - Ogromne doświadczenie w dwóch sektorach: prywatnym - jako aktywny przedsiębiorca, oraz publicznym - jako społecznik i samorządowiec. Umiejętność rozwiązywania i łagodzenia konfliktów. Jestem człowiekiem, który łączy, a nie dzieli.

Gabriel Jędrol: - Silne poczucie sprawiedliwości i zamiłowanie do zasady, że umów należy dotrzymywać.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka Polska...

Krzysztof Chmura: - Jasne prawo i proste oraz sprawiedliwe podatki.

Gabriel Jędrol: - Po pierwsze stabilne prawo, po drugie racjonalna gospodarka państwa - budżet państwa powinien być bardziej przejrzysty, a wydatki planowane z rozsądkiem, po trzecie decentralizacja władzy - warunkiem zachowania wolności politycznej obywateli jest podział władz między różne, niezależne, wzajemnie dopełniające, hamujące i kontrolujące się podmioty.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka nasz region...

Krzysztof Chmura: - Kluczowym zagadnieniem jest rozwinięcie i zintegrowanie regionu turystycznego, który będzie żył w symbiozie ze zdrowym przemysłem, dbającym o ekosystem naturalny. Jako senator mogę zbudować silną pozycję lidera regionu, który będzie impulsem do zintegrowania lokalnych samorządów i współpracy w budowie silnego regionu turystycznego ze zdrowym przemysłem, a także regionu bazującego na związkach z Polonią.

Gabriel Jędrol: - Prawo przyjazne rozwojowi przedsiębiorczości - aby mieszkańcy południa Polski mogli osiągać tyle, ile mieszkańcy najlepiej rozwijających się regionów w Polsce. Większa autonomia i współpraca regionalna w zakresie kluczowych i istotnych inwestycji dla kieszeni mieszkańców południa Polski. Uwolnienie potencjału regionalnego poprzez wykorzystanie naturalnych atutów południa Polski celem uwolnienia ducha przedsiębiorczości drzemiącego w mieszkańcach. Chciałbym, by budżet państwa był zdecydowanie bardziej racjonalny, by nasze kieszenie, kieszenie podatników - nie znajdowały się w realnym niebezpieczeństwie, jakie teraz występuje. Po trzecie - chciałbym, żeby państwo nie było tak dramatycznie scentralizowane jak obecnie, bo my tu na dole wiemy lepiej, jakie mamy potrzeby. Mogę zagwarantować, że zrobię wszystko, co w mojej mocy. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jedna osoba może niewiele, ale może pokazać, że można mieć niezłomny charakter.

W tytule wykorzystane zostały słowa, które kandydaci uznali za ważne.

Rozmawiała Sabina Palka
Ankieta
Ankieta zakończona

Który z kandydatów do Senatu RP może liczyć na Twój głos?

 • 42%
  Krzysztof Chmura
 • 12%
  Jan Hamerski
 • 20%
  Bogusław Waksmundzki
 • 8%
  Jeszcze nie wiem
 • 18%
  Żaden
Oddanych głosów: 865
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Marlena14:14, 30 września 2023
"Mamy setki urzędników, którzy podejmują decyzje, ale nie mają wiedzy. Rząd rzuca przykładowo 5 mln - to trzeba szybko "coś" wybudować i nie bierze się pod uwagę, czy to ma sens ekonomiczny. " - Dokładnie tak się dzieje. I smuci mnie takie marnotrawstwo pieniędzy. Przecież powinno się zaczynać wydawanie pieniędzy z budżetu od rzeczy najważniejszych i najpotrzebniejszych, a nie tak rzucać jakąś kwotę do rozwalenia dla urzędników, po to tylko, żeby na koniec mogli się pochwalić, że "coś" zrobili i żeby kiełbaska wyborcza była gotowa na zaś...
Zadbana trzydziestka21:18, 26 września 2023
To ten Restaurator teraz zmienia branże i będzie Senatorem .... pięknie pięknie . Ciekawe czy tak szybko mu się znudzi senatorowanie jak kelnerowanie :)
Fajnie19:21, 24 września 2023
Mądrych to warto poczytać! Mało takich, a szkoda! Przynajmniej jest na kogo głosować u nas teraz, nie te same osły co zawsze
Wyrocznia14:55, 24 września 2023
Lewak przedsiębiorca chce łatać dziury w drodze, a Konfederacja chce przygotować odpowiednio podłoże i dopiero wtedy wylać asfalt. Wybór jest prosty.
Lewak przedsiębiorca12:26, 24 września 2023
Chyba się trochę rozminęli z najistotniejszymi problemami naszego regionu.

Dla edukacji Panów Kandydatów wskażę, że są to:

1. problemy mieszkaniowe, do których zalicza się m.in. cena metra kwadratowego sięgająca kwot zauważalnych w średnich miastach wojewódzkich oraz metraż, co przekłada się na to ilu młodych ludzi - szczególnie samotnych - jest zmuszonych do pozostania w domu rodzinnym, bo nawet nie mają możliwości wynajęcia mieszkania/domu, nie mówiąc już o jego zakupie,

2. tragiczna komunikacja miejsko-podmiejska (spróbujcie Panowie zwiedzić Podhale, Orawę i Spisz w ciągu weekendu bez samochodu, wybrać się w Gorce, na termy w Białce, Chochołowie lub Szaflarach i wrócić z nich po godzinie 21),

3. jakość powietrza w kotlinie orawsko-nowotarskiej w okresie jesienno-zimowym,

4. infrastruktura drogowa, zarządzanie remontami i stan zakorkowania stolicy Podhala.

Przedsiębiorcy nie są "naj". Są bardzo ważni, ale jednak "naj" są Ci, którzy dla nich pracują. Stanowią bowiem lwią część społeczeństwa i na ich dobru, jakości życia i dążeniu do uzyskania satysfakcji powinniśmy się skupić. Bo godne zarobki, stabilność życiowa i zapewnienie warunków mieszkaniowych, to mniej patologii i emigracji, a co za tym idzie trwalsze małżeństwa/związki i lepsza kondycja dzieci, które mają przy sobie 2 rodziców.

I żeby nie było, piszę te słowa jako przedsiębiorca. Lewak przedsiębiorca. :)

Panie Adminie, jeżeli mogę to napisać, to chciałbym zaznaczyć, że Mój głos w tym roku idzie na Lewicę!
j.PIS10:31, 24 września 2023
... a już myślałem że to Szanujący się Anders Breivik (ten z lewej) :D
Przed...10:34, 23 września 2023
Smutna ile bierzesz pod PiS u? A że jest antyukra to dobrze, czas zatroszczyć się o swoich Io tych co płacą na to dzisiejsze rozdawnictwo. ZUS 2300 , zarób na to wszystko
Smutna20:17, 22 września 2023
Konfederacja to zło, gorsze od PiS. Razem stworzą mieszankę wybuchową. Wystarczy poczytać ich wypowiedzi z kilku lat, 100 ustaw, piątki Mentzena. Pousuwali większość, ale internet nie zapomina. PiS już się zajął ich antyukraińskim elektoratem. Jak łatwo manipulować ludźmi.
chowaniec16:58, 22 września 2023
Jędrol powinien sobie jako prawnik zmienić nazwisko. Bo z takim durnowatym, które brzmi prześmiewczo daleko nie zajedzie.
Partyzant14:46, 22 września 2023
Gabryś, Kowańcony za Tobom! Zróbta tam porządek w sejmie. Powodzenia.
Partyzant14:46, 22 września 2023
Gabryś, Kowańcony za Tobom! Zróbta tam porządek w sejmie. Powodzenia.
Podatnik14:30, 22 września 2023
Pan Jędrol powinien być odpowiedzialnym za swoje czyny i zająć się tym co robiła straż miejska w NT. Policja ma ważniejsze interwencje na głowie a urzędnicy nie mają prawa do tego co wolno strażnikom. Nie wiedział o tym ? Na spotkanie w tvp Kraków w sprawie referendum nie pojawił się. Może zrobimy referendum czy potrzebni są komornicy lub drogówka w NT. Ciekawe czy posterunki policji i jednostki wojskowe też by likwidował ? No i z Konfederacją ale bezpartyjnie. Jaki niezależny!
Broda12:56, 22 września 2023
No chyba że celem jest okradanie obywateli i żarcie z publicznego koryta. Jeden i drugi cwaniak bez konkretów. Każdy może ładnie wyglądać w garniaku a mieć kisiel w głowie.
ho ho12:45, 22 września 2023
Młodzi, ale to dobrze. Mają poukładane w głowach, mają zapał, pomysły, idee. Powodzenia.
pejs12:31, 22 września 2023
Wszystko fajnie i piknie a po latach ludzie obrastają w samorządach, czy przy władzy w dziwną tkankę, która zmienia ich dna
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas