Środa, 14 listopad 2018, Imieniny: Rogera, Serafina, Agaty
Jabłonka i okolice
pochmurno
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 87%
pochmurno
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 37%
pochmurno
Wiatr: 4.7 km/h Wilgotność: 82%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

Piknik ekologiczny, festiwal piosenki i turniej siatkówki
16.09.2018 19:00 / czytano: 610 / powrót

NOWY TARG. MOK zaprasza w niedzielę 16 września do Parku Miejskiego i „na Koło” (ul. Parkowa i teren obok Miejskiej Hali Lodowej) na aż cztery równolegle odbywające się imprezy – II Turniej Plażowej Piłki Siatkowej, Finał Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu, Festiwal Piosenki Turystycznej oraz Piknik Ekologiczny.

„Sportowo” już od godz.10.00 będzie można zagrać, wystartować lub po prostu pooglądać turniej siatkówki oraz wyścigi kolarskie. To druga edycja turnieju – w zeszłym roku Puchar Burmistrza Nowego Targu zdobył duet Pieniążek - Stręk, drugie miejsce zajęli: Apostoł - Białos, a trzecie Łabuz - Wiśniewski. Tym razem rywalizacja będzie równie emocjonująca, a organizatorzy Grupa Winter Classic spodziewają się drużyn z całej Polski. Co bardzo ważne! Podczas turnieju będą zbierane fundusze dla chorego 7 letniego chłopca Mike’a Malinowskiego - syna byłego hokeisty drużyny Podhala.

Z kolei Nowotarski Klub Kolarski zaprasza na czwartą, a zarazem finałową edycję Grand Prix. Tradycyjnie będziemy się ścigać w formule „wyścigu eliminacyjnego”, czyli co drugie okrążenie ostatni zawodnik odpada, jak i w formule wyścigu punktowego. W tym momencie na czele klasyfikacji generalnej są Tomasz Koszarek i Krzysztof Kępa, ale być może ktoś dołączy do tej dwójki i wygra cały cykl…

Bardzo muzycznie będzie od godz.12.00 w Altanie w Parku, kiedy to rozpoczną się koncerty w ramach drugiego dnia Festiwalu Piosenki Turystycznej. A jako że wówczas obchodzimy także Dzień Bluesa, to i tego gatunku muzycznego nie zabraknie. Zagrają i zaśpiewają dla Państwa: 12.00 Studio Piosenki Septyma, 13.00 Zespoły harcerzy, 14.00 Yacht Klub Nowy Targ, 15.00 Zespół MAGDA - Magda Ćwiertnia z zespołem, 16.00 Zespoły szantowe, 17.00 Wojciech Szymański - założyciel i lider zespołu Dom o Zielonych Progach oraz twórca projektu poetycko-muzycznego „W górach jest wszystko co kocham”, z którym Dom jest bardzo mocno związany. Dla zainteresowanych już wcześniej 14 września (piątek) od godz.19.00 koncerty muzyczne w Schronisku na Łapsowej Polanie podczas pierwszego dnia Festiwalu Piosenki Turystycznej.

Z kolei ekologicznie i edukacyjnie będzie na pewno na Pikniku Ekologicznym od godz. 12.00 na który zaprasza Instytut Doradztwa Europejskiego - Innowacja s.c. W programie: prezentacja najnowocześniejszych kotłów na gaz, biomasę i ekogroszek; prezentacja kolektorów słonecznych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych; konsultacje indywidualne ze specjalistami OZE i nowoczesnych technik grzewczych; dla młodszych uczestników quiz ekologiczny z nagrodami; warsztaty ekologiczne dla dzieci, w tym robienie pieczątek z warzyw, zdobienie ekologicznych toreb na zakupy, lepienie zwierzątek z ekologicznej masy, ścieżka po darach lasu, wykonywanie z odzyskanych opakowań ozdobnych buteleczek i pudełeczek na skarby oraz prac plastycznych z wykorzystaniem peletu, śledzenie tropów zwierząt i ekologiczne kolorowanki. Na koniec o godz.18.00 występ Grupy Kabaretowej "Sprawa Drugorzędna" z przedstawieniem "Biesiada poniekąd ekologiczna". Piknik Ekologiczny realizowany jest w ramach działań na rzecz podnoszenia edukacji ekologicznej w Gminie Współfinansowany w ramach RPO WM 2014- 2020, 4 Osi Priorytetowej Regionalna Polityka energetyczna, działanie 4.4. Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza, poddziałanie 4.4.3 Obniżenie niskiej emisji (paliwa stałe)- SPR.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

organizatorzy

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij