Sobota, 04 lipiec 2020, Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty

co, gdzie, kiedy

Konkurs Wiedzy Prawnej
05.03.2019 12:00 / czytano: 798 / powrót

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy Prawnej.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego i Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Wydarzenie jest współorganizowane przez Powiat Nowotarski. Projekt realizowany jest w ramach stulecia odzyskania niepodległości.

Konkurs jest dwuetapowy. Na etapie szkolnym, który zostanie przeprowadzony w 5 lutego 2019 r., zostaną wyłonieni uczestnicy finału – po jednym z każdej szkoły podstawowej, która zadeklaruje uczestnictwo. Finał przeprowadzony zostanie na 5 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej, ul. Ludźmierska 32, 34-400 Nowy Targ.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin, formularz rejestracyjny oraz materiały dla uczestników znajdują się na stronie: www.konkurswiedzyprawnej.prv.pl

Harmonogram Konkursu Wiedzy Prawnej jest następujący:
do 21 grudnia 2018 r. (piątek) - zgłaszanie szkół do udziału w Konkursie
5 lutego 2019 r. (wtorek) - zawody szkolne
5 marca 2019 r. (wtorek) – finał

Konkurs ma charakter pisemny – uczestnicy rozwiążą test wiedzy oraz udzielą odpowiedzi na problemy prawne. Kluczowymi aktami prawnymi, z których korzystać będą uczestnicy konkursu są Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ustawa Prawo o stowarzyszeniach. Liczymy, że pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania państwa i aktywności obywatelskiej w nawiązaniu do doniosłych rocznic, jakimi są 550-lecie Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej oraz 100-lecie odzyskania niepodległości, które stanowią kamienie milowe w dziejach Polski oraz były początkiem złożonego procesu budowania społeczeństwa obywatelskiego, pozwoli kształtować wśród młodzieży postawy szacunku do prawa i odpowiedzialności za życie społeczne.

źródło: szkoła

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij