Sobota, 25 maj 2019, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica i okolice
Fog
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

Międzynarodowy Dzień Gór w Muzeum Tatrzańskim
11.12.2018 18:00 / czytano: 196 / powrót

Międzynarodowy Dzień Gór to święto obchodzone corocznie 11 grudnia, a ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2002 roku. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Gór we wtorek 11 grudnia.

W CHAŁUPIE GÓRALSKIEJ – WARSZTATY DLA DZIECI
11 grudnia godz. 11.00 (wtorek)
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

Góry kojarzą nam się przede wszystkim z czasem wolnym, kiedy odpoczywamy spacerując po górskich szlakach latem lub jeżdżąc na nartach zimą. Być może podczas naszego pobytu w górach nie zastanawiamy się nad tym jak wyglądało życie przeciętnego mieszkańca terenów górskich kiedyś. Czy surowy klimat, w którym przez większość roku pada deszcz lub śnieg oraz położenie domostw w trudnodostępnych miejscach pozwalało na takie samo życie jak w innych regionach Polski? Między innymi na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć na warsztatach „W CHAŁUPIE GÓRALSKIEJ”, gdzie odwiedzimy XIX-wieczne domostwo średniozamożnej rodziny góralskiej. Zajęcia będą swoistą podróżą w czasie – przeniesiemy się do chałupy zamieszkałej przez wielodzietną rodzinę, której codzienność toczyła się w dwóch izbach. Dowiemy się jak radzono sobie z utrzymaniem ciepła w domu podczas srogiej zimy i dlaczego budowano strome dachy. Do czego w izbie przydawał się żłóbek z sianem oraz jaką rolę w góralskiej chałupie miały płazy, psy i rysie?

Zapisy: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl , tel: 533 925 111
Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

SPOTKANIE Z APOLONIUSZEM RAJWĄ
11 grudnia 2018 godz. 18.00
gmach główny Muzeum Tatrzańskiego
W Muzeum Tatrzańskim podczas Międzynarodowego Dnia Gór przyjrzymy się różnym aspektom, w których góry są naprawdę istotne. W czasie spotkania, którego gościem będzie Apoloniusz Rajwa – geograf, speleolog, taternik, przewodnik i ratownik górski – porozmawiamy o tym, jakie badania naukowe prowadził w Tatrach w okresie pracy w Obserwatorium na Kasprowym Wierchu, czyli jak łączy się pracę z pasją. Przyjrzymy się osiągnięciom speleologicznym i taternickim oraz posłuchamy wielu ciekawych opowieści człowieka, który pod Tatrami spędził już 70 lat.

Materiały prasowe

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij