Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Zakopane i okolice
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

Powoli zakochaj się w sztuce - 27 kwietnia Dzień Wolnej Sztuki w muzeach i galeriach w całej Polsce
27.04.2019 12:00 / czytano: 362 / powrót

W sobotę, 27 kwietnia 2019 roku o godzinie 12:00 w 94 muzeach i galeriach w 44 miejscowościach w Polsce odbędzie się dziewiąta edycja muzealnej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki.

Badania mówią, że przeciętny widz poświęca na oglądanie jednego dzieła sztuki około 8 sekund, celem organizatorów jest zachęcenie zwiedzających do powolnego i wnikliwego oglądania wybranych dzieł.

Dzień Wolnej Sztuki odbywa się raz w roku, jednocześnie we wszystkich biorących w akcji instytucjach i trwa tylko godzinę. Tego dnia muzea zapraszają uczestników wydarzenia do oglądania wybranych dzieł sztuki. Będzie przy nich obecna osoba, której zadaniem będzie zmotywować gości do głębszego zastanowienia się nad oglądanymi dziełami. Nie będą jednak wygłaszać wykładu, ich celem jest sprowokowanie dyskusji wśród uczestników. Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest "Miłość".

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do swojej filii - Galerii Władysława Hasiora - na godzinę 12.00 do wnikliwego przyjrzenia się wybranym dziełom. Przekonamy Was, że sztukę można oglądać świadomie i z rozmysłem. Każde dzieło ma do opowiedzenia swoją historię, którą możemy wspólnie odkryć.

1. Stanisław Ignacy Witkiewicz, „Miłość Kucharki do Eskimosa” – pokaz specjalny w „Dniu Wolnej Sztuki”
2. Władysław Hasior, „Romeo”
3. Władysław Hasior, „Julia”
4. Władysław Hasior, bez tytułu (określane jako „Romeo”)
5. Władysław Hasior, bez tytułu (określane jako „Julia”)
Wstęp na wydarzenie jest wolny, wystarczy przy wejściu do Galerii Władysława Hasiora podać hasło: "Dzień Wolnej Sztuki".

s/

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij