Poniedziałek, 19 sierpień 2019, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana
Nowy Targ i okolice
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

XV Samochodowa i Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków do Ludźmierza
02.06.2019 13:30 / czytano: 468 / powrót

Tegoroczna pielgrzymka strażacka Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza odbędzie się 2 czerwca.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11 przy ołtarzu papieskim na Krzeptówkach w Zakopanem. O godz. 11.15 strażacy złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II i kryptą kustosza sanktuarium ks. Mirosława Drozdka. Piętnaście minut później wyjadą do Ludźmierza, drogą przez Gubałówkę, Ząb, Bańskie i Maruszynę. W Ludźmierzu strażacy odwiedzą grób kustosza miejscowej bazyliki ks. Tadeusza Juchasa, złożą kwiaty pod pomnikiem papieskim, odbędzie się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń, a o godz. 13.30, na zakończenie pielgrzymki, odprawiona zostanie uroczysta msza św. z okazji Dnia Strażaka.

Wszystkich strażaków z Podhala, Spisza, Orawy, Gorców i Pienin, zapraszają do udziału w pielgrzymce: kapelani strażaków powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, prezesie zarządów oddziałów powiatowych oraz komendanci powiatowi państwowej straży pożarnej.

oprac. r/

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij