Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 63
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

„Zapomniane szczyty – zapomniane doliny”
13.07.2019 18:00 / czytano: 175 / powrót

ZAKOPANE. Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Podwieczorki w Muzeum Tatrzańskim” będące wspomnieniem z wędrówek górskich po Tatrach, Gorcach, Bieszczadach Zachodnich i Beskidzie Niskim. Spotkanie poprowadzi Wojtek Szatkowski.

13 lipca 2019 (sobota), godz. 18:00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) ul. Zamoyskiego 25

Istotnym elementem pasji do gór jest różnorodność górskich światów. Nie można tylko zawęzić tego świata do jednych gór. Dobrze jest trzymać się skalistych Tatr, wchodzić na ich wysokie szczyty i przełęcze, przy tym chłonąć potęgę tych najwyższych w Polsce gór. Ale nie można na nich poprzestać. Turystyka górska to przecież forma poszukiwania. Czego? Czegoś niezwykle ulotnego – dla niektórych nowych gór i nowych przyjaźni. Poczucia wolności, wynikającej z ogromnej swobody w poruszaniu się w górskim terenie. Mamy głębokie przeświadczenie, że to poszukiwanie górskiego Eldorado jest najważniejszym elementem górskiej przygody. Jestem też pewien, że warto w takim działaniu odejść od standardów, znanych szlaków i poszukać tego, co mniej znane i nieco zapomniane. Zwłaszcza w lecie, gdy nasze góry są wyjątkowo zatłoczone. Takie właśnie szczyty i doliny są głównym wątkiem naszego sobotniego spotkania. W tych poszukiwaniach zapraszamy Państwa na mniej lub bardziej zapomniane ścieżki Tatr, Bieszczadów Zachodnich, Beskidu Niskiego i Gorców. Odwiedzimy popularną wśród XIX-wiecznych turystów dolinkę z altanką – Dolinę Za Bramką. Podobną, reglową Dolinkę Ku Dziurze w Tatrach, a zieloną Doliną Lepietnicy wejdziemy na Turbacz (1310 m) – gazdę Gorców. Potem przeniesiemy się na cmentarz wojskowy na szczycie Rotunda (771 m) w Beskidzie Niskim, odwiedzimy najwyższą w tym rejonie Lackową (997 m) i magiczną Dolinę Bielicznej. Na deser Balnica i Nowy Łupków na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów Zachodnich. Inny świat, bardzo dzikich dolin, gdzie dominującym odczuciem jest potężna, górska przyroda. Tatry, Bieszczady, Beskid Niski i Gorce? Tak, wielość górskich światów powoduje brak nudy w górskiej działalności. A wszystko okraszone dobrą energią i humorem, serdecznie zapraszamy!

Muzeum Tatrzańskie

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij