Wtorek, 22 październik 2019, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra

co, gdzie, kiedy

„Wokół Jana Sebastiana Bacha”
14.07.2019 20:00 / czytano: 161 / powrót

ZAKOPANE. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej to także, a może przede wszystkim muzyka klasyczna. W niedzielę, 14 lipca, na piedestale znajdzie się Jan Sebastian Bach, wybitny kompozytor epoki baroku, być może najgenialniejszy muzyk w dziejach ludzkości. O godzinie 20:00 kompozycje jego autorstwa i nie tylko, wybrzmią z organ w kościele Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach.

To będzie już czwarty koncert XIX Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Tym razem organizatorzy wydarzenia, czyli Zakopiańskie Centrum Kultury, Miasto Zakopane oraz parafia Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach zapraszają na koncert Łukasza Mosura, który wyjątkowo zastąpi Irene Wisełkę-Cieślar i zagra dla nas między innymi wielkie dzieła Jana Sebastiana Bacha.

Podczas recitalu usłyszymy także najznamienitsze dzieła mistrzów takich jak Dietrich Buxtehude, Charles Camille Saint-Saëns oraz August Gottfried Ritter. To nie koniec programu, bo czekają nas również indywidualne improwizacje samego wykonawcy. Łukasz Mosur, jako absolwent prestiżowych uczelni oraz laureat wielu nagród, jest znanym popularyzatorem oraz niezrównanym wykonawcą muzyki klasycznej. Jego muzyka nasyci sakralną przestrzeń Sanktuarium atmosferą wzniosłości i satysfakcjonującej medytacji.

Koncert będzie wpisany w niepowtarzalny weekend z muzyką organową w Zakopanem. Dzień wcześniej, w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbędzie się równie fascynujący występ „Cztery pory roku”. Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz lokalne parafie zapraszają serdecznie w sobotę i niedzielę na wyjątkową ucztę z muzyką poważną.

organizatorzy, opr.s/

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij