Wtorek, 14 lipiec 2020, Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clear
15°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 67
Clear
12°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 90
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty

co, gdzie, kiedy

„Sokole Oko” - Rodzinny piknik z zakopiańskim Sokołem
15.08.2019 12:00 / czytano: 207 / powrót

ZAKOPANE. Dawno w Zakopanem nie było takich zawodów, jak te które mają się odbyć, już w czwartek o godzinie 12.00 na stadionie Orkana. Będzie można strzelać z broni pneumatycznej, oglądać pokazy paralotniarskie, sprawdzić siłę ciągu motolotni, przyjrzeć się profesjonalnemu karabinowi snajperskiemu, zjeść dobry posiłek, a najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać z dmuchanych atrakcji.

W tym roku Towarzystwo Gimnastyczne Sokół obchodzi 125 lecie powstania. Z tej okazji Zakopiańskie gniazdo przez cały rok organizuje szereg inicjatyw kulturalnych i sportowych. Odbyły się, już mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich im. Franciszka Marduły i cały Weekend Biegowy z Sokołem z udziałem czołowych biegaczy tej dyscypliny, był też Koncert Siła Miłości ze znanymi artystami scen Krakowskich i udziałem prof. Wandy Półtawskiej honorowej obywatelki Zakopanego, a już 15.08 (czwartek) w święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej na stadionie przy ulicy Władysława Orkana odbędzie się piknik Rodzinny „Sokole Oko”.

Amatorskie zawody odbędą się w trzech kategoriach: młodzieżowej, damskiej i męskiej. Zwycięzcy swoich grup Pierwsze otrzymają medale, nagrody rzeczowe w postaci karabinków pneumatycznych i unikalne statuetki sokoła, odlane z brązu. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą profesjonalni sędziowie sportowi Piotr Korczak i Robert Mrówka. Na pikniku będzie można też spotkać podhalańskich strzelców długodystansowych, którzy zaprezentują karabiny z których można strzelać na odległość ponad 1200 metrów. Swoją działalność będą też wspierać różne sekcje sportowe TG Sokół. Dzięki działalności których można będzie można spróbować nawiązać łączność z całym światem przy użyciu alfabetu morsa będącego obecnie najczęściej używanym sposobem komunikacji przez radioamatorów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W programie:
- Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o unikatową statuetkę sokoła z brązu,
- Pokaz broni do strzelań długodystansowych,
- Pokaz paralotniarski - motolotnie, możliwość założenia całego sprzętu wraz z próbą ciągu,
- Pokaz gimnastyki tradycyjnej,
- Pokaz sprzętu krótkofalarskiego "wczoraj i dziś", alfabet morsa.
Do tego świetna zabawa, trochę historii, dobre jedzenie, grill, muzyka i wiele innych atrakcji.

Miejsce: Kino Sokół, Władysława Orkana, Zakopane, Polska
Godzina rozpoczęcia: 12:00

organizatorzy

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij