Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Fog
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty

co, gdzie, kiedy

Wielkie Oratoria G.F.Haendla w Zakopanem
25.10.2019 19:30 / czytano: 485 / powrót

Artyści międzynarodowego Baroque Collegium 1685 (orkiestra & chór) już wkrótce odwiedzą Zakopane, aby zaprosić do udziału w muzycznych przeżyciach mieszkańców stolicy Tatr oraz przebywających tam turystów.

W ramach projektu, już 25 października, w Zakopanem odbędzie się koncert oratoryjny oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia interaktywne dla uczniów klas IV-VI, pod tytułem: „Uwaga-potwór”, będą prowadzone w oparciu o Oratorium „Saul” G.F.Haendla. Uczestnicy dowiedzą się m.in. kim był Jerzy Fryderyk Haendel i o czym jest Oratorium, nauczą się rozpoznawać instrumenty grające w barokowej orkiestrze i ich brzmienie oraz głosy w barokowych chórze.

Każdy uczestnik zajęć otrzyma bezpłatny folder do wspólnej pracy, podczas gdy muzycy na bieżąco prezentować będą omawiane fragmenty utworów.

Kolejnym wydarzeniem będzie wieczorny koncert oratoryjny pt.: „Wielkie Oratoria G.F.Haendla”, w którego programie znajdą się wybrane uwertury i chóry z haendlowskich oratoriów: Mesjasz, Saul, Juda Machabeusz, Teodora, Estera. Wykonawcami koncertu będzie zespół Baroque Collegium 1685, składający się ze znakomitych czeskich instrumentalistów, związanych z orkiestrą Musica Florea Praha, oraz z zespołu wokalnego, który stanowią szczawniccy kameraliści, a także zaproszeni do projektu goście.
Próby poprzedzające wydarzenie odbędą się w Szczawnicy. Całość poprowadzi Agnieszka Żarska – założycielka i dyrektor artystyczny Baroque Collegium 1685.

Wejściówki na koncert oraz szczegółowe informacje dostępne w Centrum Informacji Turystycznej ul. Kościuszki 17, tel. +48 18 201 22 11 oraz Małopolskim Centrum Informacji Turystycznej ul. Kościeliska 7, tel. +48 18 201 20 04; czynne: poniedziałek - sobota 9:00 - 17:00

Organizator: stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny

Wydarzenia organizowane w ramach projektu „Arcydzieła dostępne”; dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

s/

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij