Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Jabłonka i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Rain
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 90
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty

co, gdzie, kiedy

Spotkanie przy Ruczaju
04.12.2019 18:00 / czytano: 965 / powrót

NOWY TARG. W środę 4 grudnia br. gościem "Spotkań przy Ruczaju" będzie Lucyna Bełtowska. Otwarcie wystawy Jej prac rozpocznie się o godzinie 18.00. Oprawę muzyczną zapewni Duet Sokołowska & Tylka. Spotkanie poprowadzi Beata Zalot.

Lucyna Bełtowska - nowotarżanka, wieloletni kustosz w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.Całe studenckie i zawodowe życie związała ze swoją Alma Mater, a do pracy w muzeum przyjął ją profesor Karol Estreicher młodszy, jeszcze przed obroną pracy magisterskiej. W Collegium Maius była autorką i kuratorką kilkudziesięciu muzealnych wystaw oraz katalogów do nich, w tym kilku nagradzanych ekspozycji o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Za osiągnięcia w pracy zawodowej oraz zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki, kultury i sztuki odznaczona Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. Na przestrzeni ostatnich kilku lat powstały cykle malarskie, takie jak: Powrót do miasta, Drzewa – wzajemne nienasycenie, KLIMTEM zaWARHOLrzenie, Na strychu. Doczekały się siedmiu wystaw indywidualnych w Krakowie, Gliwicach oraz rodzinnym Nowym Targu. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach m.in. w Australii, USA i Irlandii. Natomiast wiersze, dramaty, opowiadania oraz fragmenty powstającej powieści publikowane są na internetowych portalach literackich. Bywa, że w organizowanych tam konkursach i plebiscytach zdobywają pierwsze miejsca, a także drukowane są w antologiach.

Spotkanie jest kolejnym z cyklu spotkań, w trakcie których przedstawiane są prace artystów wspierających Fundację im. Adama Worwy. Artyści przekazują na rzecz Fundacji swoje prace, które można później nabyć na imprezach charytatywnych. W trakcie wernisażu można również wesprzeć działania Fundacji dobrowolnym datkiem.

W imieniu organizatorów zaprasza - Elżbieta Nowak

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij