Piątek, 17 styczeń 2020, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra

co, gdzie, kiedy

Koncert „Godny cas”
17.01.2020 19:00 / czytano: 473 / powrót

NOWY TARG. 'Tradycyjnie już od 7 lat organizujemy koncert „Godny cas”. Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 w auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej" - przypominają członkowie zespołu Młode Podhale.

Wraz z Uczelnianym Zespołem Góralskim Młode Podhale wystąpią zaproszeni goście - FS Cerhovcan Bardejov (Słowacja). Zespół powstał w 1963 roku. Jego głównym celem było zachowanie i przedstawienie autentycznej formy tańców ludowych z regionu Górnego Szarisza. Bogata historia zespołu to wiele sukcesów na scenach lokalnych i na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Podczas koncertu „Godny cas” przyjaciele zza południowej granicy zaprezentują swój tradycyjny folklor, pieśni bożonarodzeniowe oraz specjalnie przygotowaną na tą okazję niespodziankę.

Koncert Patronatem Honorowym objęli: Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha i JM Rektor PPUZ w Nowym Targu ks. dr hab. Stanisław Gulak.

Podczas koncertu wolontariusze Fundacji im. Adama Worwy będą zbierali datki dla Dawidka, Paulinki i Piotrusia Świder. Dzieci obciążone są śmiertelną choroba Leigha. Zespół chorobowy jest spowodowany zaburzeniami w funkcjonowaniu mitochondriów - "elektrowni" komórkowych. Zaburzenia te prowadzą do szybkiej degeneracji OUN. Dzieci oddychają za pomocą respiratorów , karmione są za pomocą PEG'a, wymagają stałej opieki i bardzo dużych nakładów finansowych. Śpiewamy, tańczymy i pomagamy!

s/

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij