Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

VII 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE 2021
07.03.2021 15:00 / czytano: 289 / powrót

W niedzielę, 7 marca 2021 r., na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem rozegrana zostanie VII edycja 12H Slalom Maratonu Zakopane.

Organizatorzy liczą, że i w tym roku zawodnikom uda się pobić ubiegłoroczny rekord w jeździe non-stop na nartach.

12h Slalom Maraton to niezwykłe zawody sportowe połączone z działalnością charytatywną, w których udział biorą najlepsi polscy narciarze alpejscy. Celem zawodów jest nie tylko uzyskanie najlepszego wyniku sportowego poprzez pobicie rekordu ustanowionego w roku poprzednim, ale też, a właściwie przede wszystkim, integracja środowiska narciarskiego oraz wsparcie charytatywne działalności Fundacji Handicap Zakopane, zajmującej się sportową rehabilitacją osób z niepełnosprawnością umysłową oraz fizyczną. Idea połączenia walki najlepszych polskich alpejczyków o każdy przejechany kilometr z walką osób niepełnosprawnych o godne przeżycie każdego kolejnego dnia od razu podbiła serca współorganizatorów, sponsorów oraz partnerów. Członkowie walecznej drużyny każdego roku, pomimo zmęczenia, trudnych warunków na stoku, nigdy się nie poddają i zawsze walczą do ostatniego przejechanego na stoku kilometra, bo każdy kilometr to nie tylko przybliżenie do pobicia kolejnego rekordu, ale przede wszystkim wsparcie finansowe dla Fundacji na realizację jej szczytnych celów.

Od czterech lat wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, który jest również Honorowym Kapitanem drużyny. Prezydent Andrzej Duda inauguruje zawody i wraz z najlepszymi alpejczykami przejeżdża pierwsze kilometry. Organizatorzy przedsięwzięcia: Fundacja HANDICAP, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają do trzymania kciuków za pobicie kolejnego rekordu podczas 12h Slalom Maratonu Zakopane.

Dzięki współpracy i wsparciu, jakiego od samego początku Miasto Zakopane udziela Fundacji Integracji przez Sport Handicap Zakopane, przez siedem kolejnych lat udaje się zorganizować te charytatywne zawody narciarskie.

iestety, ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarne, związane z pandemią, tegoroczny maraton został skrócony do 6 godzin. Pozytywnych emocji jednak nie zabraknie.

Również tym razem zmaganiom Specjalnych Gości i Mistrzów towarzyszyć będą otwarte zawody – Mini Slalom Maraton Zakopane, w których dzieci i młodzież, osoby z niepełnosprawnością, ich rodzeństwo i sparing partnerzy będą jeździć po slalomie na czas, aby ustanowić / pobić rekord trasy. Ilość przejazdów jest dowolna, a każdy przejazd wspiera narciarzy z niepełnosprawnością


Jak zawsze, zawody mają na celu przede wszystkim:
- pozyskanie funduszy na wsparcie działań na rzecz aktywizacji sportowej i integracji 
 poprzez sport dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością;
- promocję bezpiecznego podejmowania aktywności sportowej;
- popularyzację narciarstwa, integrację i współpracę środowiska narciarskiego;
- promocję Zakopanego jako miasta otwartego na potrzeby wszystkich jego mieszkańców 
- atak na Rekord Polski w drużynowej jeździe po slalomie non-stop.

Szczegóły imprezy znajdą się na stronie organizatorów: www.zakopane.pl oraz handicap-zakopane.pl

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Integracji przez Sport HANDICAP ZAKOPANE, Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury

Partner sportowy HANDICAP: TAURON S.A.

Sponsor główny: PZU S.A.

Partnerami 12H SLALOM MARATON ZAKOPANE zostali: Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, Geotermia Podhalańska, Pro - Invest Solutions, Sport Timing, Tatra Dream, MOSiR Zakopane, Rossignol, Polskie Tatry, Powiat Tatrzański, Limpol, Społem Zakopane, Tatrzański Park Narodowy.


newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama

pozostałe wydarzenia

boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij