Czwartek, 21 października 2021, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Szczawnica i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
12°
Wiatr: 13.572 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
10°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!

co, gdzie, kiedy

Jazz Camping Kalatówki 2021
03.10.2021 20:00 / czytano: 375 / powrót

Wielkimi krokami zbliża się XXV edycja Jazz Campingu na Kalatówkach, który rozpocznie się w poniedziałek 27 września i potrwa do soboty 2 października. Organizatorzy zapraszają na codzienne jam sessions, a we wtorek 28 września – na wspólne granie jazzmanów i kapeli góralskiej.

W czwartek, 30 września odbędzie się Jam Session z Muzyką Mieczysława Karłowicza w aranżacji jazzowej i Poezją Jana Kasprowicza w interpretacji Grażyny Syrziste.

Całość zwieńczy sobotni koncert finałowy 2 października, który będzie poświęcony pamięci zmarłego niedawno Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza - wielokrotnego uczestnika oraz Mecenasa Jaz Camping Kalatówki.

Poza Dyrektorem Artystycznym Jazz Campingu - Zbigniewem Namysłowskim, niekwestionowaną legendą polskiego jazzu, spotkamy się również ze znakomitymi trębaczami - Robertem Majewskim i Robertem Murakowskim, doskonałymi muzykami młodszego pokolenia - Tomkiem Sołtysem (pianino), Mateuszem Smoczyńskim (skrzypce), a także z wirtuozem kontrabasu i genialnym lutnikiem - Marianem Pawlikiem, z gitarzystą jazzowym – Konradem Zemlerem a także z saksofonistami- Borysem Janczarskim, Tomaszem Pruchnickim, Marcinem Ślusarczykiem.

Na Kalatówki zawitają także m.in. Jerzy Bartz - legendarny bębniarz i wychowawca wielu pokoleń perkusistów, Jacek Namysłowski - puzonista, który jeszcze jako nastolatek debiutował na Kalatówkach, Jacek Kochan i Przemek Jarosz.


PROGRAM

27.09 Poniedziałek - Inauguracyjne Jam Session
28.09 Wtorek - Jazz i Górale
29.09 Środa - Jam Session
30.09 Czwartek - Jam Session - Muzyka Mieczysława Karłowicza i Poezja Jana Kasprowicza
1.10 Piątek - Jam Session
2.10 Sobota Koncert Finałowy - poświęcony Jerzemu "Dudusiowi" Matuszkiewiczowi

Wejściówki są już w sprzedaży online na www.kalatówki.pl.
Ilość miejsc ograniczona!

Impreza jest współfinansowana ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Zakopane, Patronat Honorowy nam imprezą objął Burmistrz Zakopanego, Pan Leszek Dorula.

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas