Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
Co, gdzie, kiedy
czytano: 194

Czy można pokolorować cień albo zamienić się w Bazyliszka?

Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej zaprasza rodziców z dziećmi na Festiwal Kreatywności.

Dzieci mają naturalną potrzebę wymyślania, tworzenia i przetwarzania świata. Jak twierdził Picasso „Wszystkie dzieci rodzą się artystami. Sztuka polega na tym, by pozostać nimi do końca życia”. Ale kiedy wszyscy dookoła mówią i piszą o tym, jak ważne jest wzmacnianie w dzieciach kreatywności, trudno nie zadać sobie pytania – dlaczego? Dlaczego wszyscy musimy być kreatywni?

Kreatywność to umiejętność twórczego myślenia, wymyślania nowych rozwiązań. Ułatwia radzenie sobie z problemami, czy nieznanymi sytuacjami. Kreatywność nie jest i nie powinna być tylko domeną artystów, choć działalność artystyczna w znaczący sposób rozwija kreatywność. Dlatego celem zajęć teatralnych, plastycznych, muzycznych nie musi być wychowywanie artysty, a twórczego i pomysłowego człowieka. Co najważniejsze – kreatywność można ćwiczyć i rozwijać. Im dłużej się to robi, tym łatwiej wymyślić coś nowego – sposób zabawy z dzieckiem, pomysł na reklamę swojej firmy, rozwiązanie sytuacji kryzysowej.

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie – nie, nie musimy być wszyscy kreatywni. Ale wszyscy możemy.

Objazdowy Festiwal Kreatywności jest rodzinnym wydarzeniem, adresowanym głównie do rodzin z małymi dziećmi – do lat 8, w ramach którego uczestnicy mogą spędzić czas na twórczych zabawach, warsztatach dla dzieci i dorosłych, opowieściach.

Program festiwalu obejmuje szereg warsztatów, w trakcie których dzieci i rodzice będą wspólnie odkrywać swoje talenty. Będziemy podrzucać przedmioty, rzucać cienie, układać niebotycznie wielkie wieże, podskakiwać i wykręcać się do wiwatu. A jak się zmęczymy, to będziemy słuchać pięknej muzyki i oglądać dobre spektakle.

W ramach Festiwalu Kreatywności pokażemy przedstawienia Teatru Figurki z Krakowa, Teatru Atofri z Poznania i Teatru Lito z Kjowa. W Bukowinie pokażemy m.in. spektakl „Jabłonka” poznańskiego Atofri. To jest jeden z najlepszych w Polsce teatrów dla malutkich dzieci. Pokazywali się na najważniejszych festiwalach sztuki dla dzieci, wygrali mnóstwo nagród. Ich przedstawienia są mądre i
pięknie zrealizowane.

Koncert zespołu KU KU to prawdziwa muzyczna uczta. Aleksandra Denkowicz, liderka zespołu, jest nauczycielką nauczania przedszkolnego, autorką tekstów i muzyki. Ma doskonały kontakt z małymi dziećmi i pięknie potrafi opowiedzieć o ich świecie. Po koncercie wszyscy będziecie z nami śpiewać o kurzu i potworach-kalafiorach.

Teatr Figurki zaprasza na magiczną opowieść o podróży małej Elfki w poszukiwaniu ratunku dla jej ukochanego Tęczowego Drzewa. Jeśli zdarza Wam się usłyszeć „NIE” albo „Nienawidzę tej sukienki”, jeśli Wasze słodziaki zachowują się czasem jak małe trolle… koniecznie musicie zobaczyć ten spektakl!

Na Festiwalu będzie można również zanurzyć się w odmętach magii i historii. Na instalacji „Pracownia Alchemiczna Pana Twardowskiego” odkryjecie tajemnicę magicznych stworzeń, wymyślicie miksturę pana Twardowskiego, a odważni będą mogli zamienić się w dowolnego stwora z średniowiecznego bestiariusza.

To wszystko w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w dniach 24-26 września.

oprac. mp/
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas