Nowi trenerzy kolarstwa

W ostatnim czasie na Podhalu przybyło nam dwóch specjalistów w dziedzinie kolarstwa – Jakub Surówka (Nowotarski Klub Kolarski) oraz Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała) zostali właśnie oficjalnie trenerami drugiej klasy.
Otrzymanie tego cennego dokumentu było poprzedzone prawie rocznym kursem w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie oraz kilkunastomiesięczną praktyką z młodymi kolarzami. Warto dodać, iż kolarskie tytuły trenerskie II i I klasy posiada w Polsce bardzo niewiele osób.

Obydwaj specjalizują się w cross country, czyli olimpijskiej formule kolarstwa górskiego. Na co dzień dobrze się znają bowiem przez wiele lat reprezentowali wspólnie (jako zawodnicy) barwy KS Luboń. To właśnie tam obecnie treningi z młodzieżą prowadzi Jarosław Żur. Drugi z nich, Jakub Surówka związał się kilka lat temu z Nowotarskim Klubem Kolarskim.

Mat. prasowe, r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 26.08.2024 11:27