Wojas Podhale Mistrzem Polski! Wynik meczu z Cracovią: 3:1

Po raz dziewiętnasty Nowy Targ świętuje największy sukces ligowy swoich hokeistów. Wygrali z ComArch Cracovią 3:1. Czwarty mecz pod rząd. Są mistrzami Polski! Czekaliśmy na to trzy lata.
Po dwóch wygranych meczach w Krakowie, nowotarscy hokeiści pokonali wczoraj na własnym lodowisku krakowską drużynę 5:2. Przed rozpoczęciem rywalizacji w stolicy Podhala, trener Milan Jancuska był przekonany, że nasi przeciwnicy zagrają „na 110 procent swoich możliwości”. Wczoraj nie zagrali. Dzisiejszy mecz był dramatyczny, ale po raz kolejny górale pokazali swoją wyższość. W stolicy Podhala będzie dziś wesoło i głośno…

- Podhale wykazało się ogromną determinacją - komentuje Gabriel Samolej. Jak przypomina olimpijczyk, nowotarska drużyna startowała z trzeciej pozycji w tabeli, ale pokazała, na co ją stać.

Krzysztof Zapała wybrany został przez kibiców najlepszym zawodnikiem meczu.

s, p/

Krótka relacja

Pierwszą bramkę dla Podhala zdobywa w 8. minucie Marcin Kolusz.

Wyrównującą bramkę dla Cracovii strzela w 17. minucie Dawid Musial. Sędzia musi korzystać z nagrania video. Niestety, krążek całym obwodem przekroczył linię bramkową.

Drugiego gola dla Podhala zdobywa w 20. minucie Krzysztof Zapała z podania Marcina Kolusza. Tak kończy się pierwsza tercja. Druga jest bezbramkowa.

Trzecia bramka dla Podhala. W 10. minucie trzeciej tercji strzela Frantisek Barklik.

Na trybunach około 4 tys kibiców. Jak informuje Klub, wśród nich jest marszałek Marek Nawara, wiceprezes PZHL Rafał Wysocki i sekretarz PZHL Marek Bykowski.

Składy
Wojas Podhale: Krzysztof Zborowski (Jarosław Furca) - Martin Ivicic, Maciej Sulka; Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński - Rafał Dutka, Rafał Sroka; Milan Baranyk, Martin Voznik, Frantisek Bakrlik - Sebastian Łabuz, Daniel Galant; Piotr Kmiecik, Krystian Dziubiński, Damian Kapica - Mateusz Iskrzycki, Artur Kret - Piotr Ziętara, Kasper Bryniczka, Bartłomiej Gaj.

Comarch Cracovia: Rafał Radziszewski (Marek Rączka) - Marian Csorich, Igor Bondarevs; Leszek Laszkiewicz, Damian Słaboń, Daniel Laszkiewicz - Martin Dudas, Mariusz Dulęba; Michał Radwański, David Musial, Mikołaj Łopuski - Jarosław Kłys, Patryk Wajda; Michał Piotrowski, Grzegorz Pasiut, Filip Drzewiecki - Tomasz Landowski, Konrad Guzik; Sebastian Witowski, Sebastian Biela, Łukasz Rutkowski.

Sędziowie główni: Włodzimierz Marczuk - Grzegorz Dzięciołowski.
Sędziowie liniowi: Wojciech Moszczyński - Sławomir Szachniewicz.

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 17.03.2010 20:12