Mieszkańcy kontra studenci, czyli próba rozwiązania problemów z parkowaniem na Kokoszkowie

NOWY TARG. Wczoraj w Akademii Nauk Stosowanych odbyło się spotkanie poświęcone rozwiązaniu problemu komunikacyjnego w rejonie uczelni, związane z parkowaniem.
Od lat trwa napięcie między mieszkańcami a studentami. Ci drudzy dojeżdżając do uczelni zostawiają samochody gdzie tylko się da. Ci pierwsi protestują, wskazując iż zastawiane i trasowany jest nie tylko przejazd ulicą, przejście chodnikiem, ale nawet wyjazd z domów.

- Wnioski po spotkaniu są krótkoterminowe i długoterminowe, takie które można łatwo organizacyjnie załatwić oraz wymagające wydania pieniędzy. Uczelnia przygotuje protokół, ale już mogę powiedzieć, że prowadzone były rozmowy z dyrektorem MZK co do zmiany harmonogramu autobusów, by była dogodna komunikacja oraz ustalenia na temat zimowego utrzymania dróg - mówi uczestniczący w spotkaniu Jan Sięka.

Przewodniczący Rady Miasta dodaje, że kolejne rozmowy zaplanowano za miesiąc.

Z kolei dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji Rober Chowaniec zapowiada uruchomienie dodatkowego połączenia autobusowego z Kokoszkowa do Rynku. Kurs odbywać się ma po godzinie 16.00 i ułatwić studentom decyzję o pozostawieniu samochodów w centrum.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 19.11.2024 11:52