SZCZAWNICA. Dziś podpisana została umowa na budowę szkoły w Szlachtowej. Powstać ma tu nowoczesna placówka z halą sportową.
Planowany koszt inwestycji to blisko 9,5 mln. W nowym budynku znajdzię się m.in.: 10 sal lekcyjnych, w tym pracownia techniczna i sala komputerowa, sala przedszkolna dla 25 dzieci, szatnie dla uczniów, kuchnia, jadalnia/świetlica, biblioteka z czytelnią, gabinety: dyrektora, pedagoga, pielęgniarski oraz pokój nauczycielski, a także pomieszczenia magazynowe, techniczne i socjalne.
Wykonawcą inwestycji została Firma Ogólnobudowlana Marek Głowa z Łopusznej, która jest również odpowiedzialna za budowę hali sportowej przy szkole.
Podpisy na umowie złożyli: burmistrz Szczawnicy Bogdan Szewczyk, skarbnik UMiG Marta Brząkała oraz wykonawca inwestycji - Marek Głowa.