Eksperci o depresji

26 lutego w Auli Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu odbędzie się wyjątkowa konferencja popularnonaukowa, organizowana przez Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Akademię Nauk Stosowanych.
W ramach wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji uznanych specjalistów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie diagnostyki, leczenia oraz profilaktyki depresji. To nie tylko okazja do zdobycia cennych informacji, ale także do spotkania osób, które na co dzień pomagają chorym w ich walce o zdrowie psychiczne.

Podczas wydarzeniu wystąpią:

• lek. spec. Ewa Makieła - specjalistka psychiatrii, która w wykładzie "Rozmawiaj, diagnozuj, lecz" opowie o tym, jak rozpoznać pierwsze objawy depresji, kiedy warto udać się po pomoc oraz jakie metody leczenia są najskuteczniejsze.
• dr n. med. Michał Winnicki - lekarz psychiatra, który w prelekcji "(Nie)męska depresja" podejmie temat depresji wśród mężczyzn. Opowie o przyczynach trudności w rozpoznawaniu choroby u panów oraz o tym, jak skutecznie zachęcać ich do szukania pomocy.
• dr Wioletta Ławska - starszy wykładowca w Instytucie Medycznym Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu oraz specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego. W swoim wystąpieniu opowie o wsparciu psychologicznym w ramach Centrum Dostępności ANS, wskazując, jakie formy pomocy są dostępne dla osób zmagających się z trudnościami psychicznymi.
• mgr Beata Bernatek - psycholog i edukatorka zdrowia psychicznego. W prelekcji "O profilaktyce zdrowia psychicznego i zrozumieniu" poruszy temat działań prewencyjnych oraz edukacyjnych, które mogą pomóc w redukcji ryzyka depresji, zwłaszcza u młodzieży.
• mgr Patrycja Pawlicka-Gruszka - psychoterapeutka, która podczas wykładu "Współpraca ku odzyskaniu zdrowia - psychoterapia w leczeniu depresji" przybliży rolę psychoterapii w leczeniu depresji i wyjaśni, w jaki sposób profesjonalna pomoc psychologiczna może wspierać proces zdrowienia.
• mgr Natalia Kroker - psychoterapeutka specjalizująca się w terapii systemowej. Wykład "Czy rodzina musi się leczyć? O terapii systemowej w depresji nastolatków" przybliży rolę bliskich w procesie zdrowienia i podpowie, jak wspierać młodych pacjentów
• Anna Wawrzyńczak - asystent zdrowienia w Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu. Doświadczyła depresji i dziś dzieli się swoją historią, aby inspirować innych. W swoim wystąpieniu "Moja depresja krokiem do rozwoju" opowie o własnej drodze przez kryzys i tym, jak udało jej się przekuć trudne doświadczenia w siłę do działania.

WSTĘP WOLNY!

Materiały prasowe, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.02.2025 18:41