Chodzi o protest w sprawie ograniczenia liczby lekcji religii i etyki w polskich szkołach.
"Ruszyła zbiórka podpisów pod inicjatywą obywatelską w sprawie obecności lekcji religii i etyki w szkołach. W trzy miesiące trzeba zebrać 100 tysięcy podpisów. To szczególne przedsięwzięcie dla budowania społeczeństwa opartego na wartościach chrześcijańskich i dialogu" - pisze na swoim profilu społecznościowym Marcin Ratułowski.
Przypomnijmy, że wcześniej wyszedł z inicjatywą, by to samorząd sfinansował dodatkową lekcję religii w szkołach z budżetu gminy. Jak przekonywał podczas marcowej sesji pieniądze na ten cel są zapewnione w budżecie. Pozostają jednak do rozstrzygnięcia kwestie prawne.
Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak prosta do realizacji i trzeba będzie odpowiednio do całego procesu się przygotować.
- Mamy zabezpieczone środki, tylko trzeba znaleźć podstawy prawne, by je wydatkować - tłumaczył burmistrz.
Burmistrz przypominał też, że Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok stwierdzający, że rozporządzenie jest niezgodne z uchwałą o systemie oświaty i Konstytucją. Jeśli zostałby on opublikowany przez rządzących, to tym samym rozporządzenie o zmniejszeniu liczby lekcji religii byłoby nieważne i problem by zniknął.
Teraz burmistrz namawia do zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą.
Zachęcam do składania podpisów oraz zapoznania się ze szczegółami: Wartości dla przyszłości
.fi/