Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań w Szczawnicy - odnaleziono zaginionego 61-latka

Minionej nocy w Szczawnicy służby ratunkowe prowadziły intensywną akcję poszukiwawczą za 61-letnim turystą, który zaginął podczas weekendowego pobytu w górach. Na szczęście mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy. W akcję zaangażowano liczne siły, w tym GOPR, strażaków oraz policję.
W nocy z soboty na niedzielę w Szczawnicy trwała zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza 61-letniego mężczyzny, który przyjechał do uzdrowiskowej miejscowości na weekendowy wypoczynek. Mężczyzna nie powrócił do miejsca zakwaterowania, co wzbudziło niepokój jego bliskich. Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu, natychmiast uruchomiono działania ratownicze.

W poszukiwaniach uczestniczyli ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR, strażacy z lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Nowym Targu oraz policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy i Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Przeszukiwano trudny, górzysty teren - zarówno popularne szlaki turystyczne, jak i okolice lasów oraz rzek.



Dzięki szybkiemu i skoordynowanemu działaniu wszystkich służb ratunkowych, mężczyznę odnaleziono po kilku godzinach - był cały i zdrowy.



oprac. r/ źródło: KPP Nowy Targ

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 26.05.2025 13:04