Nowy Targ: 15. Podhalańskie Targi Budownictwa rozpoczęte (zdjęcia)

Osiemdziesiąt firm z całej Polski prezentuje się na 15. już, a więc jubileuszowych Podhalańskich Targach Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.
O tym, że to jubileusz przypominali dziś - podczas otwarcia trzydniowej imprezy - burmistrz Marek Fryźlewicz i właścicielka Agencji „Promocja” z Wadowic, Wioletta Ochman - od samego początku organizująca targi w stolicy Podhala. A wymownym świadectwem jubileuszu był tort, specjalnie na tę okazję przygotowany.

- Mamy osiemdziesięciu wystawców. Zdecydowanie najwięcej jest firm z naszego terenu, z całego województwa małopolskiego i ze Śląska, ale też z wielu odległych regionów - mówi P24 Wioletta Ochman. - Na przykład bardzo dużo jest przedstawicieli branży instalacyjnej z Lublina, Pleszewa, Giżycka. Nasz region jest fantastyczny, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju instalacje i kotły, więc ich obecność nie dziwi.

Wśród wystawców są firmy, które w podhalańskich targach uczestniczą od początku i - jak mówi Wioletta Ochman - ta impreza najwyraźniej im odpowiada, ale jest też sporo nowych. - Ważne, że znalazło się wśród nich wielu producentów, czyli to pierwsze źródło, którzy tutaj bardzo okazale się prezentują.

Choć to targi budowlane, jak zwykle nie brakuje też innych branż. Są np. dealerzy samochodowi i sprzętu AGD, jest sztuczna biżuteria, a na jednym ze stoisk uczą nawet, jak rzucić palenie.

Dzisiejsze otwarcie targów rozpoczęły występy Małych Śwarnych, przemówienia i podziękowania dla osób i firm, pomagających w organizacji imprezy. Oprócz burmistrza, wicestarosty Macieja Jachymiaka i licznych samorządowców z miasta i powiatu, obecnych było dwoje podhalańskich parlamentarzystów - posłanka Anna Paluch i senator Tadeusz Skorupa. Ten ostatni stwierdził w swoim wystąpieniu, że w Nowym Targu powinna powstać hala targowa i podobne wystawy winny stać się stałym elementem krajobrazu stolicy Podhala.

Na targach zapoznać się można m.in. z najnowszymi trendami w budownictwie i aranżacji wnętrz, sposobami wykorzystania naturalnych zasobów ciepła, ceramiką budowlaną i licznymi ekologicznymi nowinkami. Są też m.in. maszyny, narzędzia stolarskie, meble.

Dziś i jutro targi będą otwarte od godz. 10 do godz. 18, w niedzielę do 17. Jutro w południe odbędzie się doroczny konkurs dla firm o Złotą Ciupagę.

p/

Zdjęcia: Michał Adamowski

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.05.2010 15:23