
Tatrzańscy patrolują okolice podhalańskich cmentarzy. Działania mają na celu przede wszystkim skutecznie zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom w ruchu drogowym oraz przeciwdziałać sytuacjom związanym z kradzieżami mienia w rejonie cmentarzy. Jest to też okazja do prowadzenia działań profilaktycznych podczas których wręczane są elementy odblaskowe mieszkańcom ufundowane przez Miasto Zakopane.
Dzisiaj ruch pieszych w pobliżu cmentarza przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem jest spory wiec zgodnie z zapowiedziami ulica na odcinku od Sienkiewicza do ronda Solidarności została zamknięta. Na miejscu są policjanci i strażnicy, którzy kierują ruchem.
W Białym Dunajcu policjanci zakopiańskiej drogówki kierują ruchem w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowej nekropolii. Natomiast w rejonie przejazdu kolejowego służbę pełnią funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.
Źródło: KPP Zakopane