
Zbliża się Tatra Fest 2026, czyli Mistrzostwa Europy we wspinaczce
W dniach 12 - 14 czerwca br. Zakopane stanie się areną międzynarodowych zmagań najwyższej światowej rangi. Przed nami kolejna odsłona Tatra Fest 2026 - tym razem z mocnym akcentem na widowiskowe "bieganie w pionie", czyli europejską elitę wspinaczki na czas.
Ta dyscyplina przeżywa w Polsce gigantyczny boom po sukcesach w Paryżu oraz majowym, złotym triumfie Aleksandry Kałuckiej w Pucharze Świata w Chinach (z nowym rekordem życiowym 6,09 s).
Pod Giewontem wystartuje rekordowa liczba 176 zawodników z całej Europy, w tym Marcin Dzieński (mistrz świata i Europy), Anna Brożek (wicemistrzyni świata) oraz Yaroslav Tkach - olimpijczyk z Paryża i jeden z najszybszych ludzi na globie.
Na Placu Niepodległości, na specjalnej 15-metrowej ścianie - rozegrane zostaną oficjalne Mistrzostwa Europy Juniorów oraz Puchar Europy Seniorów. Równolegle na kultowej, 68-kilometrowej trasie o przewyższeniu 5000 m w ekstremalną walkę o medale ruszy absolutna czołówka polskich biegaczy górskich.
Podczas całego festiwalu nagłaśniana będzie i promowana budowa Domu Marzeń dla podopiecznych PSONI Zakopane.
opr. s/ zdj. Ariel Wojciechowski i Jan Nyka - Tatra Fest 2026
copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.06.2026 14:34