6. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

ZAKOPANE. Tegoroczne Szóste Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 9 -12 września. Tym razem Spotkania przeniosą się z Kina Sokół do Dworca Tatrzańskiego. Program zapowiada się bardzo ciekawie.

Zaplanowano pokazy filmów konkursowych, górskie kino nocne, premiery filmów freeridowych. Część imprez odbywać się będzie w innych punktach Zakopanego. Hitem festiwalu będzie pokaz filmu „Deklaracja Nieśmiertelności” w reżyserii Marcina Koszałki, który odbędzie się w Kinie „Giewont”.

- W tym roku przypada 30. rocznica pierwszego światowego wejścia zimowego na Mount Everest dokonanego przez 2 Polaków. Na naszym festiwalu spotkamy się właśnie z Leszkiem Cichym i Krzysztofem Wielickim, którzy przybliżą nam ten sukces. W tym roku obchodzimy też setną rocznicę pierwszego wejścia południową ścianą Zamarłej Turni, co chcielibyśmy podkreślić podczas Spotkań. Pośród zaproszonych gości nie zabraknie Kingi Baranowskiej oraz Piotra Pustelnika, który zdobył w tym roku Koronę Himalajów. Program tegorocznego festiwalu uzupełniają prelekcje z Włodkiem Cywińskim i Maciejem Pinkwartem oraz dwie wystawy fotograficzne - informuje Magdalena Ziaja, dyrektor Biura Organizacyjnego SzFG.

Szykują się również zmiany programowe: zawody wspinaczkowe „Zako Boulder Power” im. Bogusia Probulskiego nie odbędą się – jak do tej pory – w czasie Spotkań, lecz 2 – 3 października. Zostały przeniesione na ten termin w związku z międzynarodowymi imprezami wspinaczkowymi, które odbywają się w czasie SzFG. „Zako Boulder Power” po raz kolejny otrzymały status edycji Pucharu Polski we wspinaczce bulderowej i w tym roku.

Już na stałe wpisały się w program festiwalu takie punkty, jak: międzynarodowy konkurs filmów górskich, konkurs fotografii górskiej, warsztaty filmowe i fotograficzne, wycieczka w stylu retro.

Więcej informacji: www.spotkania.zakopane.pl.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.07.2010 20:02