
188 osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich podczas "Białej niedzieli", akcji profilaktyczno-zdrowotnej zorganizowanej zorganizowanej przez Szpital Miejski w Rabce-Zdroju.
Już po raz czwarty pacjenci z Rabki-Zdroju mieli możliwość bez skierowań, bezpłatnie skorzystać z szeregu badań i konsultacji kardiologicznych oraz dietetycznych. Pielęgniarki oznaczały poziom cukru, mierzyły ciśnienie, wykonywały EKG, wyznaczały wskaźnik BMI. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady kardiologiczne udzielane przez dr Marię Lubę. W czasie akcji badanie poziomu cukru wykonało 176 osób, poziom cholesterolu - 188 osób, ciśnienia tętniczego - 172, EKG - 148, współczynnika BMI - 157 , a z konsultacji lekarza skorzystało 167. - Sukces "Białej niedzieli", a przede wszystkim ogromna liczba pacjentów, którzy skorzystali z badań i konsultacji pokazuje, że rabczański szpital jest potrzebny - mówi prezes placówki Małgorzata Skwarek.
Przypomnijmy, iż szpital w Rabce-Zdroju jest w trudnej sytuacji finansowej. Mimo wynegocjowania kontraktów m.in. na oddziały wewnętrzny i chirurgi oka jednego dnia, Narodowy Fundusz Zdrowia, z niewiadomych przyczyn, nadal nie podpisał z placówką umów na ich wykonywanie i od początku roku nie finansuje leczenia w szpitalu. Mimo to szpital jest otwarty, a jego bieżącą działalność finansuje Urząd Miasta.
r/