Nowy Targ: rusza budowa basenu - umowa podpisana

Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz podpisał dziś z Juliuszem Sikorą, prezesem firmy Alpine Construction Polska i jej dyrektorem finansowym Adamem Sąsiadkiem umowę na budowę nowotarskiego basenu. Koszt inwestycji to ponad 24,3 mln zł.
Przekazanie terenu między Szkołą Podstawową nr 11 i Gimnazjum nr 2 a supermarketem Steskal pod budowę zaplanowano na 28 marca, a basen ma być gotowy w lipcu 2013 roku. Jak zapowiedział prezes Sikora, Konsorcjum ALPINE Construction Polska, ALPINE Bau Deutschland i P.H.U. Potoczak, które wygrało przetarg jako jeden z trzynastu oferentów, starać się będzie oddać jednak obiekt w szybszym terminie.

Dzisiejsza uroczystość podpisania umowy w Urzędzie Miasta pełna była wzajemnych ukłonów. Burmistrz Fryźlewicz przypomniał m.in., że prezes Sikora szefował spółce Hydrotrest, która ratowała Nowy Targ, gdy po powodzi w 1997 roku miasto zostało pozbawione wody. - Nie mam wątpliwości, że jest to firma bardzo dobra, firma poważna - mówił następnie burmistrz o obecnej spółce, będącej wykonawcą wielu obiektów sportowych, wśród nich Stadionu Narodowego.

Prezes Sikora nie pozostał dłużny. - Jest dla nas ogromnym zaszczytem, że możemy budować obiekt tak ważny dla społeczności nowotarskiej - mówił. - Jestem związany z tą ziemią od wielu lat, w 75 roku wkopywałem pierwszą łopatę pod budowę zapory w Czorsztynie. Nie ma dla mnie życia bez Nowego Targu.

Sikora nie szczędził też pochwał projektantom - chwalił rozwiązania technologiczne, które stoją - według niego - na europejskim poziomie, następnie zapowiedział, że firma będzie się starać budować basen dokładnie według tego projektu. Kierownikiem budowy będzie Tomasz Wasilewski, obecny zastępca kierownika budowy Stadionu Narodowego.

O tym, jak miejska pływalnia będzie wyglądać, opowiadał naczelnik wydziału inwestycji Adam Sojka. Mają się tu znaleźć: basen z sześciotorową niecką 12.5 x 25 m, druga niecka do nauki pływania i pływania rekreacyjnego, brodzik dla dzieci, jacuzzi, urządzenia do zabawy dla dzieci, odnowa biologiczna, grota solna, sauny, salka fitness, siłownia, ścianka wspinaczkowa i zaplecze sanitarno-szatniowe.

Według szacunków, przedstawionych przez burmistrza Fryźlewicza, roczny koszt utrzymania basenu to ok. 800 tys. do 1 mln złotych, czyli porównywalny z kwotą wydawaną na utrzymanie Hali Lodowej.

W galerii - wizualizacja pływalni.

p/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 18.03.2011 17:14