KHL. Poprad - Chabarovsk 2:4. Zabójcze kary! (zdjęcia)

Po piątkowym zwycięstwie z Dynamo Moskwą, HC Lew Poprad grał ponownie na własnym lodzie z wielką motywacją do tego, aby wygrać trzeci mecz z rzędu. Niestety sztuka ta się nie udała i pomimo prowadzenia w pierwszej tercji 1:0, Lwy przegrały mecz 2:4.
Powodem okazała się gra w osłabieniu, która jest słabym punktem zespołu. To nie pierwsze spotkanie, w którym Poprad przegrywa przez faule. W dzisiejszym meczu w osłabieniu padły aż 3 gole, a czwarty został strzelony do pustej bramki.

HC Lev był dzisiaj zdecydowanie lepszą drużyną na lodzie. Oddali bardzo dużo groźnych strzałów, a trzecią tercję dosłownie zdominowali zamykając przeciwnika we własnej tercji na prawie całe 20 minut. Ostrzelali bramkarza z każdej strony, zdobywając jedną bramkę, ale było to za mało aby wyrównać straty z II tercji.

HC LEV Poprad - Amur Chabarovsk 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Gole i Asysty 13. Nedorost (Bartečko, Pilař), 47. Huna (Netík) - 22. Vrána (Šuljakov), 27. Alexandrov (Peterjagin), 35. Osipov (Kopejkin), 60. Tarasov (Petružálek).

Sędziowali: Bulanov, Odiňš - Eglitis, Balodis.

Kary: 5:7. Gole w przewadze: 1:3. Gole w osłabieniu: 0:0.

Widzów: 3325.

HC LEV Poprad: Duba - Štrbák, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mezei, Lewis, Jank - Špirko, Nedorost, Bartečko - Chabada, Netík, DaSilva - Kristek, Mikúš, Huna - Sekáč, Lundberg, Fabricius. Tréner - Rulík.

Amur Chabarovsk: Lašák - Šulakov, Osipov, Peretjagin, Bilakov, Ežov, Dorofejev - Petružálek, Vrána, Tarasov - Zakiev, Ignatuškin, Makarov - Kopejkin, Plotnikov, Alexandrov - Stepanov, Gluchov. Tréner - Jortikka.

Kolejny mecz już 4 października o godzinie 19.00 z HK Sibir Novosibirsk.