Wernisaż artystów olkuskich w Jatkach

NOWY TARG
Zaledwie dwóch przedstawicieli środowiska prezentującego obecnie swoje prace w Galerii MBWA uczestniczyło w piątkowym wernisażu wystawy. Ale mieli dobre wytłumaczenie dla nieobecnych: w Olkuszu akurat równolegle także odbywało się otwarcie wystawy w ich macierzystej Galerii MBWA "Olkusz".

Wystawa w "Jatkach" przypomina "Nowotarskie Prezentacje" będące coroczną urodzinową wystawą dla nowotarskiej galerii, na którą zapraszani są wszyscy związani z Nowym Targiem profesjonalni artyści. Podobnie jest z wystawą olkuską.

- I tak większość z autorów pokazywanych tutaj prac jest związana obecnie z Olkuszem raczej luźno. Wielu z nich nie mieszka nawet w rodzinnym mieście - mówili Olgierd Dziechciarz i Jacek Majcherkiewicz podczas wernisażu.

Obaj artyści już w rozmowach kuluarowych mile zaskoczeni byli tak liczną frekwencją w "Jatkach", chociaż i tak bywalcy ocenili piątkową frekwencję jako przeciętną. Tym bardziej dziwiło to olkuszan, którzy przyzwyczajeni są do znacznie mniej licznej publiczności na wernisażach.

prp/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 14.01.2007 22:06