NOWY TARG. Wypełniona sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury gorąco oklaskiwała występ Waldemara Malickiego. Recital "Naga prawda o klasyce czyli Waldemar Malicki solo" spotkał się z dużym zainteresowaniem. Publiczność rozbawiona sposobem prezentacji muzyki - domagała się bisów.
Znakomity pianista - solista, kameralista, improwizator, ale i satyryk - od lat promuje muzykę klasyczną. W latach 90. XX w. współtworzył telewizyjny cykl dokumentalny pt."Wszystko jest muzyką", którego był prowadzącym i autorem scenariusza. Wraz z reżyserem Jackiem Kęcikiem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem kieruje też projektem Filharmonia Dowcipu, łączącym muzykę orkiestrową (w znacznej mierze klasyczną) z kabaretem. Od kilku lat Malicki współpracuje z Zenonem Laskowikiem tworząc programy muzyczno-kabaretowe.
Jest założycielem kwintetu wykonującego tanga Astora Piazzolli. Był prezesem Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego. Od czterech lat jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.
s/
zdj. Piotr Korczak