VIII Pielgrzymka Strażacka i II Pielgrzymka Motocyklowa przejechały dziś Drogą Papieską z sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem do bazyliki w Ludźmierzu.
Pielgrzymką przejechało około 120 wozów strażackich i 50 motocyklów. Pojazdy poświęcił przy wjeździe do sanktuarium ks. Tadeusz Juchas. Na miejscu strażacy i motocykliści wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz kolegiaty pw. św. Floriana w Krakowie, który do Ludźmierza przywiózł relikwie św. Floriana, patrona strażaków. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II w ogrodzie różańcowym.
Państwową straż pożarną reprezentował na uroczystości Józef Galica, zastępca komendanta Małopolskiej Straży Pożarnej, a strażaków ochotników prezes struktur wojewódzkich dh Edward Siarka. Byli też powiatowi komendanci i przedstawiciele lokalnych władz samorządowych ze starostą nowotarskim Krzysztofem Faberem na czele.
r/ zdjęcia z trasy pielgrzymki: Michał Adamowski / zdjęcia z wyjazdu z zakopiańskich Krzeptówek: Piotr Korczak TUTAJ