
Tę smaczną i zdrową górską rybę można było spróbować przyrządzoną na wiele sposobów, podczas XI Dnia Pstrąga, który odbył się w niedzielę w Białym Dunajcu.
Pstrąg - jak przekonywali kucharze biorący udział w tej kulinarnej imprezie - wbrew powszechnej opinii ma wiele zastosowań: może być smażony, duszony, grillowany, można zrobić z niego sałatkę, zupę czy pasztet. Wiele z tych przepisów zaprezentowano w czasie konkursu na Najlepszą Potrawę z Pstrąga, który towarzyszył imprezie. W konkursie zmagali się ze sobą kucharze z podhalańskich restauracji. Chętni mogli sami sobie złowić rybę w Białym Dunajcu - okazją do tego był chociażby rozgrywany tego dnia konkurs wędkarski.
Kulinarnym zmaganiom towarzyszyły m.in. występy zespołów regionalnych i muzycznych. Wystąpili: Wierchy z Gliczarowa Górnego, Białodunajcanie z Białego Dunajca, zespół Młode Podhale działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu, Agata Siemaszko z zespołem, Maja Kleszcz & Incariation oraz Kwartet Jorgi. Imprezę zakończyła dyskoteka.
r/ zdjęcia Michał Bachulski