5 kilometrów ścieżki rowerowej w 2 lata przez Ludźmierz i Rogoźnik. Inwestycja ruszy na wiosnę

Urząd Gminy Nowy Targ ogłosił przetarg na budowę prawie pięciokilometrowego odcinka ścieżki rowerowej z Ludźmierza do Rogoźnika. Inwestycja ta realizowana będzie w ramach szerszego projektu pn. "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak rowerowy dookoła Tatr", który nie zyskał dofinansowania unijnego, dlatego jest realizowany etapami.
- Projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej od granicy gmin Czarny Dunajec i Nowy Targ (miejscowość Rogoźnik) do granicy gmin Nowy Targ i Szaflary (miejscowość Ludźmierz) i jest jednym z odcinków rowerowego szlaku dookoła Tatr. Łączna długość projektowanego odcinka wynosi 4,7 km. Projekt zakłada budowę ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m, przebudowę przepustów, 3 obiektów mostowych, miejsc postojowych oraz przebudowę 4513 m kabla sieci teletechnicznej oraz montaż elementów bezpieczeństwa ruchu - informuje Marcin Kolasa, wicewójt gminy Nowy Targ.

Inwestycja ta współfinansowana jest ze środków unijnych. Szacunkowy koszt budowy ścieżki rowerowej to 4,7 mln zł, w tym dofinansowanie Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 3,5 mln zł.

Planowane rozpoczęcie budowy trasy dla rowerów to wiosna przyszłego roku, a zakończenie wyznaczone zostało na 30 września 2014 roku.

Przypomnijmy, iż cały projekt pn. "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak rowerowy dookoła Tatr" obejmował w pierwotnym założeniu budowę prawie 20-kilometrowej ścieżki rowerowej z Nowego Targu do gminy Czarny Dunajec, do granicy z Suchą Horą i dalej jej kontynuację na Słowacji. Niestety, projekt przygotowywany przez miasto i gminę Nowy Targ oraz gminy Szaflary i Czarny Dunajec, nie uzyskał dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Polska-Słowacja.

Z wymienionych samorządów pieniądze na budowę odcinków ścieżek na swoim terenie otrzymały tylko gmina Nowy Targ i miasto Nowy Targ.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 06.12.2012 13:17