Stadion przy ul. Kolejowej prawie jak nowy za 12,5 miliona złotych

NOWY TARG. Aż 11 firm ubiegało się o zlecenie na modernizację Stadionu Miejskiego przy ul. Kolejowej. Nowotarski Urząd Miasta poinformował właśnie, że przetarg wygrała firma Chemobudowa Kraków. Koszt inwestycji wyniesie prawie 12,5 miliona złotych - była to najtańsza złożona oferta. Najdroższa opiewała na 17,3 mln zł.
Inwestycja będzie finansowana w głównej mierze ze środków Unii Europejskiej. Informacja o dotacji w wysokości ok. 11 milionów złotych (na przebudowę stadionu im. J. Piłsudskiego oraz terenów sportowo-rekreacyjnych przy hali Gorce) miasto otrzymało w grudniu ub.r. Dotacja była sporym zaskoczeniem, bo wniosek na realizację tego projektu Urząd Miasta w Nowym Targu złożył w 2009 roku. Mimo iż warunkiem otrzymania dotacji było zabezpieczenie we własnym budżecie ok. 8 mln zł, jako zadeklarowany wcześniej wkład własny, magistrat i Rada Miasta zdecydowały się skorzystać z niespodziewanego "prezentu".

Przebudowa stadionu polegać ma m.in. na przebudowie płyty boiska do piłki nożnej i bieżni, budowie zadaszonych trybun i budynku szatniowo-administracyjnego, wyposażenie w urządzenia sportowe boiska piłkarskiego, wielofunkcyjnego i bieżni oraz wyposażenie budynku głównego oraz wykonanie ogrodzenia stadionu, parkingów i chodników.

Termin wykonania to koniec września 2014 roku.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 06.12.2012 16:54