Kontrakt roku! Błażusiak przeszedł do Orlen Team’u

Najlepszy endurocrossowiec w świecie, nowotarżanin Tadeusz Błażusiak dołączył do motocyklistów Orlen Team. „Poszerzenie zespołu o Tadeusza Błażusiaka jest konsekwencją poszukiwania najbardziej utalentowanych polskich zawodników, osiągających sukcesy międzynarodowe” - czytamy w uzasadnieniu wydanym przez Orlen Team.
- Nieustannie poszukujemy i wspieramy talenty, dzięki którym polski sport ma szansę znacząco zaistnieć na arenie międzynarodowej, a Tadeusz Błażusiak to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych polskich motocyklistów, który niejednokrotnie już udowodnił, że nie ma sobie równych w swoich kategoriach. Tadeusz doskonale wpisuje się w profil zespołu, który od przeszło 13 lat godnie reprezentuje barwy narodowe na światowych arenach. Liczymy, że zawodnik ten wniesie do projektu nową energię i zdobędzie jeszcze wiele trofeów dla naszego kraju w barwach ORLEN Team - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

Tadeusz Błażusiak w barwach ORLEN Team będzie startował w Endurocrossie, Super Enduro i w cyklu zawodów X - Games, najprawdopodobniej wróci też na trasy słynnego Erzbergrodeo, który wygrał pięć razy z rzędu, co stanowi rekord tej imprezy. W perspektywie długoterminowej myśli również o udziale w rajdzie Dakar. Błażusiak brał już udział w długodystansowym rajdzie Desafio Litoral w Argentynie.

- Cieszę się, że będę mógł jeździć w barwach ORLEN Team, jednego z najlepszych polskich zespołów obecnych w sporcie motorowym. Kocham rywalizację motocyklową. Wierzę, że nasza współpraca pozwoli osiągnąć wiele sukcesów - powiedział Tadeusz Błażusiak. 

Tekst i zdjęcie Stefan Leśniowski

[SPORTOWEPODHALE]index.php?s=tekst&id=5808[/SPORTOWEPODHALE]

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.12.2012 11:07