Unihokej. Teraz czas na play off (zdjęcia)

NOWY TARG. Niedzielny pojedynek nie wiele różnił się od sobotniego. Przez większą część meczu trwała zażarta walka i trudno było przewidzieć jak się skończy spotkanie. Wszystko za sprawą fenomenalnie grającej w Jedynce Krzywak, która nieraz w pojedynkę dawała sobie radę z dziurawą defensywą nowotarską.
Spotkanie zaczęło się od prowadzenia, które w 3 min. dała swemu zespołowi grającemu w przewadze Krzywak. Podhale odpowiedziało w 8 minucie bramką Piekarczyk. Minutę później ręce same składały się do oklasków po wzorcowo przeprowadzonej kontrze Jedynki. Krzywak spod bandy podała na drugi słupek do Jareckiej a ta nie miała problemu by pokonać Guzik. W 13 min. lob Grzelak o mało nie skończył się bramką dla przyjezdnych. W 17 min. najlepsza zawodniczka w zespole Podhala w dzisiejszym meczu, Dębska uderzyła w samo okienko nie dając szans Bagińskiej, – która również została wybrana najlepszą zawodniczką – na obronę. Dwie minuty przed końcem I tercji Mamak nie wykorzystała karnego, ale po chwili Florczak oszukała obronę i pewnie posłała piłkę w górny róg bramki. Jedynka zdołała jeszcze wyrównać na 21 sekund przed końcem I odsłony. Krzywak podała do rogu Niewiadomskiej a ta nie dała szans Guzik.
Akcję, jakich rzadko Podhale przeprowadzało, oglądaliśmy w 25 min. Florczak zza bramki w pełnym biegu podała przed bramkę do Fuły, która dopełniła formalności. Trzy minuty później Dębska podwyższyła na dwubramkowe prowadzenie. Minutę po golu dla Podhala, Krzywak rozklepała po raz kolejny obronę i w sytuacji sam na sam zdobyła 4 bramkę.
Nowotarżanki wciąż męczyły się w rozegraniu ataku na siłę próbowały wejść z piłką do bramki, ale skomasowana obrona Jedynki dawała efekty. Do czasu. W 38 minucie w 5 sekund Podhale zdobyło dwa gole a po kolejnych 30 sekundach znów dała o sobie znać Krzywak, która w pojedynkę pokonała niepewnie dziś interweniującą Guzik. Wynikiem 7:5 kończy się II tercja.

W ostatniej odsłonie długi czas nic się nie działo na boisku aż do 50 min., kiedy bohaterka meczu Krzywak zaskoczyła Guzik strzałem spod bandy. Trzebiatów po tym golu znów się rozluźnił i MMKS zdobył następne dwa trafienia. Siódmego i ostatniego a zarazem piątego w tym meczu Krzywak zdobyła w 55 minucie a końcowe 5 minut to dobicie przeciwnika w wykonaniu, MMKS który strzelił 4 gole i mecz wygrał 13:7.

W innych meczach tej kolejki : Szarotka pokonała Multi Kilers 4:3 , a mistrz Polski Energa Gdańsk odniosła pierwszą od dłuższego czasu porażkę , przegrywając z Absolwentem3:6.

Drużyny tymi spotkaniami zakończyły sezon zasadniczy a 9 marca rusza Play Off (do 2 zwycięstw) : Absolwent Siedlec – Multi Kilers

MMKS Podhale N. Targ– Szarotka Nowy Targ Dzikie Gęsi Zielonka – Jedynka Trzebiatów 13:7 (3:3 ; (4:2 ; 6:2)
00:52 2 min. Bryniarska Ewelina - nieprawidłowa wymiana
02:38 0:1 Krzywak Justyna
07:19 1:1 Piekarczyk Karolina - Krzystyniak Magdalena
08:42 1:2 Jarecka Justyna - Krzywak Justyna
16:38 2:2 Dębska Paulina - Piekarczyk Karolina
16:53 2 min. Siuta Magdalena - uderzanie
16:53 czas dla Trzebiatowa
17:21 Mamak Magdalena - niewykorzystany rzut karny