Wystawa Ewy i Macieja Berbeków (zdjęcia)

Drugi dzień festiwalu "Inspirowane Górami" organizowanego przez Urząd Miasta Zakopane poświęcony był Ewie i Maciejowi Berbekom. W Miejskiej Galerii Sztuki została otwarta wystawa prac i zdjęć niezwykłego małżeństwa.
W pierwotnym założeniu wystawa miała zawierać również prace Berbeki, który oprócz uprawiania himalaizmu i bycia ratownikiem TOPR, był również absolwentem Liceum Technik Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wystawie miał towarzyszyć również cykl wykładów poświęconych odbytym wyprawom.

Nową koncepcję i scenografię wystawy opracował syn Stanisław. Na ekspozycję składają się prace Ewy, scenografa Teatru Witkacego i czynnej artystki specjalizującej się w kolażach, oraz zdjęcia upamiętniające najważniejsze wyprawy Macieja.

pk/ zdj. Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 19.10.2013 21:32