Budżet Rabki-Zdroju bez deficytu

Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła jednogłośnie budżet dla miasta i gminy na 2014 rok. Zakłada on m.in. brak deficytu i ponad pięciomilionowe wydatki na inwestycje. Burmistrz Ewa Przybyło przedstawia go jako bezpieczny, stabilny i gwarantujący finansowanie wszystkich zadań gminy.
Część radnych, z uwagi na niewielką liczbę nowych inwestycji, chciała dołożyć kilka projektów do uchwały budżetowej, ale burmistrz powstrzymała ich obietnicą, że w ciągu roku do budżetu zostaną wprowadzone dodatkowe środki pochodzące m.in. z opłaty uzdrowiskowej, dotacji na przedszkola, sprzedaży mienia w wysokości dwóch mln zł, które również zostaną przeznaczone na inwestycje.

Rabczański budżet zakłada głównie kontynuację rozpoczętych już inwestycji m.in. budowę skate i trial parku w Parku Zdrojowym, dokończenie rozbudowy SP nr 3 czy domu strażaka i wiejskiego centrum kultury w Chabówce. Półtora miliona złotych rabczański samorząd dołoży do wartego 6 mln zł projektu przebudowy dróg powiatowych i mostów na terenie miasta i Rdzawki. Magistrat planuje też m.in. remonty i przebudowy ulic, budowę wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym i przeprowadzkę biblioteki do odremontowanego budynku dworca PKP.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 31.12.2013 11:22