Olchawski show (zdjęcia)

Juniorzy Podhala awansowali do półfinału play off mistrzostw Polski w hokeju na lodzie. Po raz drugi okazali się lepsi od ekipy z Jastrzębia. Ich rywalem w walce o finał będzie oświęcimska Unia.
Do 30 minuty sprawa była otwarta. Na tablicy świetlnej paliły się dwójki pod nazwami drużyn. „Szarotki” miały więcej zgry, przeważały, ale w tercji przeciwnika brakowało im błysku, który mógłby przynieść im bramkową zdobycz. Okazji było bez liku, ale skuteczność pozostawiała sporo do życzenia. Chociaż akcja indywidualna Stypuły i gol w krótki róg mógł się podać. Dopiero w ostatnich 10 minutach drugiej tercji górale się rozstrzelali. Kapitalny gol Olchawskiego był ozdobą odsłony. Podobnie jak Stypuła pokonał bramkarza Jastrzębia strzałem w górny krótki róg. Co prawda goście zdobyli gola do szatni (23 sekundy przed końcem) wykorzystując grę w przewadze, ale w ostatniej tercji dominacja miejscowych już nie podlegała dyskusji. Gole zaczęły padać jak z rogu obfitości, a prym w tym przedsięwzięciu wiódł Olchawski, zdobywca czterech goli.

MMKS Podhale Nowy Targ/ 1928 KTH Krynica – JKH GKS Jastrzębie 12:3 (1:1, 4:2, 7:0)
Bramki dla Podhala: Olchawski 4, Tomasik 2, Kmiecik 2, Stypuła, Wielkiewicz, Kuraś, Pawlikowski.