Nowości w kolejce na Kasprowy Wierch: ostrzeżenie przed burzą i ułatwienia dla niepełnosprawnych

ZAKOPANE. Przy dolnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch zainstalowany został ekran, który na bieżąco informuje o sytuacji na górze, a zwłaszcza o występujących tam zagrożeniach. Polskie Koleje Linowe kupiły też tzw. schodołaz, dzięki któremu osobom niepełnosprawnym łatwiej będzie dostać się do wagoników.
- Nasi pracownicy mają zawsze najpełniejszą i najbardziej aktualną wiedzę o tym, jak wygląda sytuacja w górach. Na naszej stronie internetowej zamieszczamy komunikaty dla turystów, jednak nie wszyscy mają w zwyczaju tam zaglądać. Dotarcie do nich z informacjami zanim jeszcze znajdą się na szczycie Kasprowego Wierchu to bardzo dobre rozwiązanie. Ekran pozwala ponadto na błyskawiczne reagowanie na pojawiające się zagrożenia, chociażby takie jak obecność niedźwiedzia na którymś ze szlaków - mówi Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

PKL przygotowały też ułatwienia dla niepełnosprawnych. Dla nich powstał tzw. schodołaz. - Turystyka górska stawia przed ludźmi poważne wyzwania, związane ze sprawnością fizyczną. Kolej na Kasprowy Wierch to dla wielu osób, zwłaszcza niepełnosprawnych, jedyna szansa na to, aby w Polsce znaleźć się w naprawdę wysokich górach i z najpiękniejszego punktu podziwiać panoramę Tatr. To udogodnienie powinna pojawić się już wiele lat temu, szczęśliwie udało nam się nadrobić te zaległości - mówi Piotr Gosek, prezes zarządu PKL.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 25.03.2014 19:56