Zmarł ks. Tadeusz Juchas. Pogrzeb za tydzień

Kustosz ludźmierskiej Bazyliki Mniejszej w Ludźmierzu, dziekan dekanatu nowotarskiego, kapelan Związku Podhalan - ks. prałat Tadeusz Juchas zmarł w krakowskim szpitalu. Chorował od dłuższego czasu. Miał 65 lat.
Ksiądz Juchas pochodził ze Starego Bystrego. Z ludźmierskim sanktuarium związany był od trzech dekad. Najpierw był administratorem parafii pełniącym funkcję proboszcza.

Wyświęcony został na kapłana 21 maja 1972 roku w katedrze wawelskiej przez kardynała Karola Wojtyłę.

Jako wikary, udał się do swej pierwszej parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy koło Nowej Huty. Następnie były parafie: Świętego Andrzeja w Gilowicach, Świętego Józefa w Krakowie Podgórzu, Świętego Klemensa w Wieliczce. 20 grudnia 1985 r. przeniesiony został do Ludźmierza.

Kilka lat temu, Prezydent Lech Kaczyński nadał księdzu prałatowi Tadeuszowi Juchasowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Kustosz ludźmierskiej bazyliki zmarł w szpitalu w Krakowie.

Importa odbędzie się w piątek 23 maja o godz. 15.00. Msza pogrzebowa w sobotę 24 maja o godz. 11.00 w Bazylice w Ludźmierzu. Od poniedziałku czuwania modlitewne przy zmarłym Ks. Proboszczu od godz. 19.00 do 21.00 w kaplicy pogrzebowej w Ludźmierzu.

s/ zdjęcia z archiwum Michała Adamowskiego

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 17.05.2014 10:47