KS „Luboń” Skomielna Biała w Szwajcarii i na Podhalu.

Ostrzyce leżące w malowniczych rejonach Szwajcarii Kaszubskiej gościły kolarzy górskich podczas ostatniej w tym roku eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oczywiście nie mogło w tych zawodach zabraknąć reprezentantów KS Luboń Skomielna Biała.
Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi, którzy mimo praktycznie już zapewnionego startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży walczyli o jak najlepszą pozycję startową. Na znakomitym 3 miejscu zameldował się na mecie Bartosz Dziadkowiec natomiast Jarosław Żur uplasował się na 7 pozycji. Niestety z powodu defektu z wyścigu zmuszony był się wycofać Michał Bal. Magdalena Utnicka rywalizująca w gronie juniorek młodszych zajęła 12 lokatę powiększając tym samym swój dorobek punktowy.

Ponownie znakomicie zaprezentowali się młodzicy „Lubonia”. Maciej Biedrończyk odnotował kolejne pewne zwycięstwo wjeżdżając na metę z blisko półtoraminutową przewagą nad drugim zawodnikiem. Równie dobrze spisał się Dawid Bala, który zajął miejsce na trzecim stopniu podium.

Na przeciwległym krańcu Polski nieco starsi reprezentanci „Lubonia” uczestniczyli w niedzielę 25 maja w pierwszym etapie tegorocznej edycji Tour de Podhale – górskiej czasówki prowadzonej szosami Podhala. Jakub Surówka „wykręcił” 28 czas co dało mu 14 miejsce w kategorii M-I. Mateusz Karkula z 50 rezultatem uplasował się na 20 pozycji w M-I. Najstarszy z zawodników „Lubonia” – Józef Rabski uzyskał 56 czas co zapewniło mu 8 pozycję w kategorii M-IV.
Wszystkim zawodnikom „Lubonia” gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.